لینک های دسترسی

Breaking News

سیلاب‌ در نورستان؛ ۳۰ جسد یافت شده، جستجوی قربانیان ادامه دارد


عکس: آرشیف

وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث طبیعی افغانستان می‌گوید که در اثر بارندگی‌های شدید و سرازیر شدن سیلاب‌ها در ولایت نورستان، ۱۴۰ نفر ناپدید شده و در حال حاضر، روند جستجوی قربانیان ادامه دارد.

عبدالله ولی‌زاده، مشاور مطبوعاتی این وزارت روز جمعه ۳۰ جولای (هشتم اسد) به صدای امریکا گفت که از این میان، تا کنون ۳۰ جسد از زیر آوارها بیرون کشیده شده است.

این سیلاب‌ شام پنجشنبه در ولسوالی کامدیش نورستان سرازیر شد و مقام‌های محلی ولایت نورستان گفتند که این ولسوالی در کنترول طالبان قرار دارد.

مشاور مطبوعاتی وزارت دولت در امور رسیدگی به حوادث طبیعی افغانستان اضافه کرد که گروه‌های نجات مربوط به هلال احمر به محل اعزام شده و روند جستجوی قربانیان نیز آغاز کرده است.

آقای ولی‌زاده افزود: "یکی از چالش‌های کلان که ما در امر رسیدگی به سیلاب‌زدگان کامدیش با آن رو به رو استیم، حضور مخالفین مسلح در آن مناطق است. راه‌های منتهی به کامدش که از ولسوالی‌های غازی‌آباد و ناری کنر است، در تصرف طالبان قرار دارند و تیم‌های ما به سادگی و بدون مشکل نمی‌توانند خود شان را به ولسوالی کامدیش برسانند."

آقای ولی‌زاده تاکید کرد که در این سیلاب‌ها، ۱۵۰ منزل مسکونی به گونۀ کامل و قسماً تخریب شده است. او همچنین گفت که این آمار ابتدایی است و ممکن شمار تلفات ناشی از سیلاب‌ها در نورستان افزایش یابد.

این در حالی است که روز گذشته سعدالله پاینده‌زوی، رییس شورای ولایتی نورستان به صدای امریکا گفت که ۹۰ درصد روستای میدریش ولسوالی کامدیش به کلی تخریب شده است.

XS
SM
MD
LG