لینک های دسترسی

Breaking News

ترمپ: هدف تحقیقات هیات منصفهٔ فدرال قرار دارم


دونالد ترمپ، رییس‌ جمهور پیشین ایالات متحده، روز سه‌شنبه ۱۸ جولای (۲۷ سرطان) گفت که جک اسمیت،‌ سارنوال ویژهٔ‌ وزارت عدلیهٔ ایالات متحده، برایش اطلاع داده است که هدف تحقیقات هیات منصفهٔ فدرال قرار می‌گیرد.

به گفتهٔ رییس جمهور پیشین ایالات متحده، هدف این تحقیقات مشخص ساختن این است که آیا شخص او در انتخابات ۲۰۲۰ به صورت غیرقانونی تلاش کرده است تا شکست خود را در مقابل جو بایدن،‌ رییس جمهور کنونی امریکا،‌ نپذیرد.

ترمپ که حالا نامزد پیشتاز حزب جمهوریخواه در انتخابات ریاست جمهوری ۲۰۲۴ ایالات متحده است،‌ با نشر اعلامیه‌ای ادعا کرده است که دو روز قبل ''خبرهای هولناکی برای کشور ما توسط وکلایم برایم داده شد."

ترمپ اضافه کرده است که این خبر را جک اسمیت، سارنوال ویژهٔ‌ وزارت عدلیهٔ ایالات متحده، یکشنبه شب برایش رساند که گویا وی به خاطر شورش ششم جنوری ۲۰۲۱ بر مقر کانگرس امریکا، هدف هیات منصفه فدرال قرار می‌گیرد.

نزدیک به ۲۰۰۰ نفر از حامیان ترمپ به تاریخ ششم جنوری ۲۰۲۱ به مقر کانگرس ایالات متحده یورش بردند تا مانع انتقال قدرت از طریق مسالمیت آمیز شوند.

ترمپ در شبکه اجتماعی شخصی خود به نام'' Truth Social" نوشته است که اسمیت برایش فقط چهار روز مهلت داده تا به هیات منصفه فدرال گزارش بدهد. به گفتهٔ رییس جمهور پیشین امریکا، این فرصت اندک ''تقریباََ همیشه به معنای دستگیری و اعلام جرم قریب‌الوقوع است."

در ایالات متحده، افرادی که توسط هیات منصفه به دلیل جرایم مشکوک مورد تحقیق قرار می‌گیرند، در اکثر موارد این فرصت را دارند که قبل از اتهامات علیه آنها، از طرف خود شهادت بدهند.

اما مظنونان جنایی به ندرت این کار را انجام می دهند و ترجیح می دهند در صورت طرح اتهام، دوسیهٔ خود را در محاکم ارایه کنند و یا در مورد اتهامات وارده با سارنوالان به توافق برسند.

ترمپ در این اعلامیه ضمن انتقاد از تحقیقات اسمیت و تحقیقات کانگرس که دو بار وی را استیضاح کرد، گفته است که همه این اقدامات ''دخالت در انتخابات" است و تلاش صورت می‌گیرد تا از نیرو‌های مجری قانون منحیث ''سلاح سیاسی'' کار گرفته شود.

رییس جمهور پیشین ایالات متحده با اشاره به اقدامات حکومت امریکا افزود: "این یک دورهٔ بسیار غم انگیز و سیاه برای ملت ما است!"

پس از آنکه ترمپ از کرسی قصر سفید کنار رفت، با اتهامات متعددی مواجه بوده است. در ماه اپریل، دونالد ترمپ، در ۳۴ فقرهٔ جرم جعلکاری سوابق تجارتی مرتبط به پرداختن پول به یک هنرپیشهٔ فلم‌های سکس، پیش از انتخابات سال ۲۰۱۶، اظهار بی‌گناهی کرد. رییس جمهور پیشین ایالات متحده روز سه‌شنبه بار دیگر تاکید کرد که ''هیچ تخلفی'' انجام نداده است.

XS
SM
MD
LG