لینک های دسترسی

Breaking News

اصابت هاوان در غزنی جان چهار کودک را گرفت


عکس: آرشیف

مقام‌های محلی ولایت غزنی می‌گویند که در نتیجۀ اصابت یک مرمی هاوان در این ولایت، چهار کودک کشته و سه تن دیگر زخمی شده اند.

به گفته مقام‌ها این رویداد ناوقت دیروز در روستای "لغوات" از مربوطات ولسوالی ده‌یک این ولایت به وقوع پیوسته است.

وحیدالله جمعه‌زاده، سخنگوی والی غزنی روز چهارشنبه ۱۷ جون (۲۸ جوزا) به صدای امریکا گفت که این مرمی هاوان توسط جنگجویان طالبان شلیک شده که از غیرنظامیان به ویژه کودکان قربانی گرفت.

آقای جمعه‌زاده افزود که وضعیت صحی زخمی‌های این رویداد وخیم است و برای درمان به شفاخانۀ ولایتی غزنی در مرکز این ولایت منتقل شده اند.

به گفته سخنگوی والی غزنی این هاوان زمانی در میان کودکان برخورد کرده است که آنان در یکی از میدان‌ها مصروف بازی‌ بوده اند.

این کودکان در حالی در اثر اصابت هاوان در ولایت غزنی کشته شده اند که روز گذشته سازمان ملل متحد با نشر گزارشی، افغانستان را برای پنجمین سال پی‌هم، به عنوان مرگبارترین کشور برای کودکان در جهان اعلام کرد.

ملل متحد در این گزارش گفت که در سال ۲۰۱۹ میلادی بیش از سه هزار کودک در افغانستان کشته و به همین تعداد زخمی و معلول شده اند.

بر اساس گزارش ملل متحد این کودکان در اثر جنگ‌ها، انفجارهای ماین و حملات انتحاری کشته و زخمی شده اند.

در یک خبر دیگر، احمدخان سیرت، سخنگوی پولیس غزنی به صدای امریکا گفت که طالبان شب گذشته بر پوستۀ سیدجلال در مربوطات حوزه ششم امنیتی پولیس حمله کرده اند که این درگیری‌ها برای چندین ساعت ادامه داشت.

آقای سیرت افزود که در نتیجۀ این درگیری‌ها، هفت جنگجوی طالبان کشته شده و حملات آنان توسط نیروهای امنیتی افغان دفع شده است، اما طالبان تا اکنون در این مورد چیزی نگفته اند.

XS
SM
MD
LG