لینک های دسترسی

Breaking News

پولیس آلمان: خارج شدن یک قطارآهن از مسیرش، چهار کشته برجا گذاشت


پولیس آلمان می‌گوید که در اثر خارج شدن یک قطارآهن از مسیرش روز جمعه سوم جون (۱۳ جوزا) در جنوب این کشور چهار نفر کشته و ۳۰ نفر زخمی شدند.

سخنگوی پولیس گفت که این قطار از ناحیه گارمیش- پارتن‌‌کیرشن به سمت شهر مونیخ، مرکز ایالت بایرن در حرکت بود و ۶۰ نفر سرنشین داشت.

پیش از این یک سخنگوی منطقه گارمیش – پارتن‌کیرشن گفته بود که در این حادثه ۶۰ نفر زخمی شده است.

علت خارج شدن این قطارآهن از مسیرش تاکنون معلوم نشده اما مقامات می‌گویند که سارنوالی و پولیس تحقیقات را در خصوص علت این حادثه آغاز کرده اند.

سخنگوی پولیس افزود که سه واگن این قطار واژگون شده و بسیاری از مسافران از پنجره‌ها به بیرون پرتاب شده‌اند. او افزود شهروندان از همه گروه‌های سنی در میان مجروحان قرار دارند.

راه آهن آلمان اعلام کرد که مسیرهای قطار مرتبط با محل حادثه مسدود شده‌اند و تدارک وسایل حمل و نقل عمومی جایگزینی در جریان است.

اطلاعاتی در مورد هویت کشته شدگان و اینکه آیا راننده در میان تلفات بوده یا خیر، ارایه نشده است.

برخی مقام‌های محلی می‌گویند که با توجه به آغاز تعطیلات تعداد زیادی دانش‌آموزان نیز ممکن در میان سرنشینان قطارآهن باشند، اما سخنگوی پولیس این خبر را تایید نکرده است.

تصاویر نشر شده در رسانه‌های اجتماعی واگون‌های یک قطارآهن دوطبقه را نشان می‌دهند که بین شاخه‌های درختان گیر مانده و از یک خاکریز به پایین افتیده است.

پولیس گفت که عملیات اضطراری بزرگی را راه اندازی کرده اند و خط ریل کاملاً بسته شده است.

قطارهای آهن محلی آلمان سر از اول جون پس از آنکه دولت قیمت تکت‌ها برای مسافرت در داخل آلمان را ارزان کرد، شاهد مسافرین بیشتر بوده است.

XS
SM
MD
LG