لینک های دسترسی

Breaking News

چهار کشته در نتیجهٔ گلوله‌باری بر یک محفل عروسی در دایکندی


مقام‌های محلی ولایت دایکندی تایید کردند که در نتیجهٔ درگیری مسلحانه در یک مراسم عروسی در این ولایت، ۴ نفر کشته شده و ۹ تن دیگر زخمی شدند.

این درگیری دیروز پنجشنبه (۳۰ جوزا) در ولسوالی اشترلی این ولایت اتفاق افتاده است.

به گفته این مقام‌ها، نزاع میان دو پسران کاکا در این مراسم عروسی زمانی آغاز شد که یکی از آنان به شلیک شادیانه پرداخت.

دفتر رسانه‌های والی دایکندی در اعلامیه‌ای در این بارهٔ وقوع این درگیری گفته است: "شخصی بنام محمد اخلاقی "مسلح غیر مسوول" در مراسم عروسی برادرش، حین انتقال عروس دست به شلیک شادیانه زده که از طرف حمید مبلغ زاده و برادران‌اش ممانعت می‌شود، اما وی به آن گفته‌ها اعتنا نکرده به تیراندازی ادامه می‌دهد که در نتیجه حمید مبلغ زاده و برادران‌اش بالای موتر‌های کاروان عروسی تیراندازی می‌کنند که منجر به کشته شدن سه زن و به شمول یک طفل شش ساله و مجروح شدن ۹ تن دیگر می شود".
شیما رستمیان، رییس شورای ولایتی دایکندی روز جمعه ۲۱ جون ( اول سرطان) به رادیو آشنا - صدای امریکا گفت که این درگیری چندین ساعت ادامه داشته که در حال حاضر شمار کشته شدگان این رویداد به چهار تن رسیده است.

خانم رستمی افزود که بیشتر قربانیان این رویداد زنان و کودکان اند که در این مراسم عروسی دعوت شده بودند.

بسیاری از زخمی‌های این رویداد به شمول سه زن به شفاخانه انتقال داده شده اند که وضعیت شمار آنان وخیم گزارش شده است.

جنرال غلام سخی غفوری، فرمانده پولیس دایکندی با تایید این درگیری به رادیوآشنا - صدای امریکا گفت که این درگیری مسلحانه تلفاتی در پی داشته؛ اما پولیس این ولایت آمار دقیق را در اختیار ندارد.

بربنیاد گزارش‌ها با گذشت یک روز از این درگیری مسلحانه، هنوز هم درگیری میان دو طرف جریان دارد و حکومت محلی دایکندی موفق به بازداشت افراد مسلح غیرمسوول در این ولایت نشده است.

دفتر رسانه‌های والی دایکندی گفته است که نیروهای امنیتی به شمول پولیس و امنیت ملی در ساحه حضور دارند و تلاش‌ها برای درگیری بیشتر در محل ادامه دارد.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG