لینک های دسترسی

Breaking News

چهار بزرگ قومی ولایت لوگر، از بند طالبان رها شدند


روه طالبان چهار بزرگ قومی ولسوالی ازرۀ این ولایت را که در حدود دوماه پیش، گروگان گرفته بودند

مقامات محلی در ولایت لوگر می‎گویند، گروه طالبان چهار بزرگ قومی ولسوالی ازرۀ این ولایت را که در حدود دوماه پیش، گروگان گرفته بودند، شام دیروز شنبه، رها کردند.

حمیدالله حمید، ولسوال ازره می‎گوید، این چهار بزرگ قومی، باشندگان منطقۀ اکبرخیل، این ولسوالی اند.

به گفتۀ ولسوال ازره، این افراد به اتهام همکاری با حکومت، دو ماه قبل، از سوی طالبان گروگان گرفته شده بودند.

آقای حمید می‎افزاید که این افراد، به وساطت ریش‌سفیدان و بزرگان قومی، شام دیروز، از بند طالبان، رها گردیدند.

ولسوال ازری، در مورد اینکه اعضای گروه طالبان، در بدل رهایی این افراد، چی خواسته اند؟ جزییات نداد؛ اما عبدالولی وکیل، عضو شورای ولایتی لوگر می‎گوید در بدل رهایی این افراد، برای اعضای گروه طالبان، یک میلیون افغانی پرداخته شده است.

به گفتۀ آقای وکیل، گروه طالبان خواسته اند که ۶۵۰ جوان (سه صد جوان در صفوف اردوی ملی، دوصد تن در صفوف پولیس ملی و ۱۵۰ جوان در چوکات پولیس محلی)این ولسوالی که در صفوف نیروهای امنیتی وظیفه دارند، استعفا بدهند.

به گفته این عضو شورای ولایتی لوگر، طالبان تأکید کرده اند که باشندگان منطقه اکبرخیل، باید پوستۀ نیروهای امنیتی را از محل شان دور کنند؛ اما این خواست طالبان، به دلیل ارتباط این مسأله به تصمیم حکومت، قبول نشده است.

در حدود دوماه قبل چهار بزرگ قومی که سوار بر موتر بودند، در منطقه دره خوله، ولسوالی ازره از سوی طالبان گروگان گرفته شدند.

تا اکنون گروه طالبان در مورد رهایی این بزرگان قومی، اظهار نظر نکرده اند؛ اما پیش از این، ذبیح‌الله مجاهد سخنگوی گروه طالبان، گفته بود این افراد به اتهام همکاری با حکومت گرفتار شده اند.

XS
SM
MD
LG