لینک های دسترسی

Breaking News

ادعای کشته شدن ۴۳ طالب در حملات هوایی کندهار


مقام‌های امنیتی در ولایت کندهار میگویند که در نتیجۀ حملات هوایی نیروهای افغان و ناتو در ولسوالی نیش این ولایت ۴۳طالب کشته شدند.

مقام‌های امنیتی در ولایت کندهار می‌گویند که یک حملۀ وسیع مخالفان مسلح بر مرکز ولسوالی نیش این ولایت، با استفاده از هواپیماهای جنگی به عقب زده شد و ۴۳مخالف مسلح نیز کشته شدند.

جنرال عبدالرازق، قومندان امنیه ولایت کندهار به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت که شب گذشته، مخالفان مسلح برای تصرف ولسوالی نیش این ولایت، از چهارطرف بر مرکز این ولسوالی حمله کردند.

جنرال عبدالرازق افزود که حملۀ مخالفان مسلح با حملات هوایی نیروهای افغان و مأموریت حمایت قاطع به رهبری ناتو، به عقب زده شد و "تلفات زیاد" نیز به آنان وارد گردید.

او افزود"در حملات هوایی ۴۳مخالف مسلح کشته شدند و ۲۰تن دیگر آنان مجروح است که اسلحه و موتر آنان نیز از بین رفته است و اکنون وضعیت امنیتی در منطقه اطمینان بخش است".

اما گروه طالبان با نشر خبرنامه‌ای ادعای مقام‌های امنیتی ولایت کندهار را رد کرده است.

قاری محمد یوسف، سخنگوی گروه طالبان با نشر خبرنامه، کشته شدن ۴۳عضو این گروه را در حملات هوایی نیروهای افغان و مأموریت حمایت قاطع رد کرده است.

قاری یوسف ادعا کرده که در این حملۀ جنگجویان گروه طالبان بر مرکز ولسوالی نیش، ده‌ها سرباز افغان کشته و مجروح شده و جنگجویان این گروه، دو پوسته نیروهای افغان را نیز تصرف کرده اند.

این سخنگوی گروه طالبان، در خبرنامه‌ای که نشر کرده، ادعا نموده که هنوز ۱۷جسد سربازان افغان، در محل رویداد است.

ولسوالی نیش در ۱۵۰ کیلومتری شمال ولایت کندهار واقع شده و هم مرز با ولایات ارزگان و زابل است.

سال گذشته نیز پس از حملات پیهم گروه طالبان برای تصرف ولسوالی نیش، مرکز این ولسوالی برای یک هفته به تصرف این گروه درآمد.

مقام‌‌های امنیتی در ولایت کندهار می‌پذیرند که در کنار مناطق هم مرز با ولایات ارزگان و هلمند در شمال ولایت کندهار، این ولسوالی نیز ناامن است.

اما این مقام‌ها می‌گویند که برای شکست دادن مخالفان مسلح در این ولسوالی‌ها، اقداماتی را روی دست گرفته اند.

XS
SM
MD
LG