لینک های دسترسی

Breaking News

قاتل زنجیره‌ای بدنام فرانسوی از زندان نیپال آزاد شد


چارلز صبحراج، قاتل زنجيره‌ای فرانسوی، روز جمعه ۲۳ دسمبر (دوم جدی)‌پس از گذراندن بخش اعظم دوران محکومیت خود به جرم قتل سیاحان امریکایی و کانادایی از زندان در نیپال آزاد شد.

صبحراج پس از آن از زندان آزاد شد که محکمهٔ عالی نیپال دستور رهایی وی را به دلیل بیماری و برخورد خوب در زندان صادر کرد. این قاتل زنجیره‌ای که به حبس ابد محکوم بود،‌ بخش بیشتر معیاد زندان خود را سپری کرده بود. مدت حبس ابد در نیپال ۲۰ سال است.

در حکم محکمه همچنین آمده است که صبحراج باید در مدت ۱۵ روز نیپال را ترک کند.

گوپال سیواکوتی چیتان،‌ وکیل مدافع صبحراج،‌ به خبرنگاران گفته است که اسناد سفر موکلش باید از طریق سفارت فرانسه در نیپال طی مراحل شود و اندکی زمانگیر خواهد بود،‌ زیرا آخر هفته و تعطیلات جشن کرسمس پیشرو است. اما یک خبرنگار فرانس پرس، گزارش داده است که صبحراج روز جمعه نیپال را توسط یک پرواز ترک کرد و از طریق قطر، قرار است روز شنبه ۲۴ دسمبر به فرانسه برسد.

بر اساس اسناد محکمه، صبحراج بیش از ۷۵ درصد معیاد محکومیت‌اش را سپری کرده و به دلیل بیماری قلبی، واجد شرایط آزادی از زندان است.

این مرد فرانسوی در گذشته اعتراف کرده بود که چندین سیاح از کشورهای غربی را کشته است. اعتقاد بر این است که او در دههٔ ۱۹۷۰ میلادی دست کم ۲۰ نفر را در افغانستان،‌ هند، تایلند،‌ ترکیه،‌ نیپال، ایران و هانگ کانگ کشته است. او برای نخستین بار در سال ۲۰۰۴ میلادی در محکمه‌ای مجرم شناخته شد.

پیش از این، صبحراج برای مدت دو دهه در زندان تیهار دهلی نو، پایتخت هند، به ظن سرقت به سر می‌برد،‌ اما در سال ۱۹۹۷ بدون اتهام به فرانسه اخراج شد. او بار دیگر در سپتمبر ۲۰۰۳ در کتماندو،‌ پایتخت نیپال،ظاهر شد.

XS
SM
MD
LG