لینک های دسترسی

Breaking News

گیتس: امنیت انتخابات ولسی جرگه را افغان ها تأمین خواهند کرد


گیتس: امنیت انتخابات ولسی جرگه را افغان ها تأمین خواهند کرد

رابرت گیتس، وزیر دفاع ایالات متحده امریکا میگوید، قوای امنیتی افغان دارای صلاحیت وشایستگی اند تا امنیت انتخابات ولسی جرگه را تأمین نمایند.

طالبان بکرات تهدید نموده اند که آنها انتخابات ولسی جرگه را بروز شنبه در با ایجاد خشونت اخلال نمایند.

آن گروه شورشی، افغانها را هشدار داده اند که انتخابات را تحریم نمایند. طالبان گفته اند که جنگجویان آنها بر مراکز رأی دهی در سرتاسر کشور حمله خواهند نمود.

رابرت گیتس، وزیر دفاع ایالات متحده امریکا به خبرنگاران گفت، وی معتقد است که قوای امنیتی افغان برای تأمین امنیت رأی دهندگان، آماده میباشد.

بیش از 250 هزار عسکر پولیس اردو برای تأمین امنیت مراکز رأی دهی اعزام شده اند.

انتخابات ریاست جمهوری سال گذشته با ادعا های گستردۀ تقلب همراه بود. ولی وزیر دفاع امریکا میگوید، وی انتظار نتایج بهتری را از انتخابات ولسی جرگۀ افغانستان دارد.

گیتس افزود "فکر میکنم که روند قضاوت و داوری خوبی روی دست گرفته شده است. لذا امیدوارم شاهد انتخابات معتبر و مؤثقِ باشیم که در آن نارسایی ها به کمترین سطح وجود داشته باشد."

براک اوباما، رییس جمهور ایالات متحده امریکا، تاریخ 11 جولای سال 2011 را برای آغاز خروج عساکر آنکشور از افغانستان برگزیده است.

گیتس، در حضور هیرف مورین، همتای فرانسوی خود، در این باره اظهار نظر کرد.

مورین گفت، هرگونه خروج از افغانستان باید، مسئولانه صورت گیرد. وی افزود که اعلام خروج عساکر از افغانستان توسط ایالات متحده امریکا، نمیتواند موقف اروپا، و یا هم تمام جامعۀ بین المللی را بیان کند، بخاطریکه خروج از قبل طرح ریزی شده، بهترین وجهِ برای تشویق طالبان خواهد بود تا بعد از خروج عساکر قدرتمند شده و تمام افغانستان را اشغال نمایند.

رابرت گیتس تصریح نمود که از کارا بودن استراتیژی ایالات متحده در افغانستان راضی میباشد. ولی او اذعان نمود که سالها در کار است تا قوای امنیتی افغان مسئولیت کامل تأمین امنیت را عهده دار شوند.

گیتس از 30 هزار قوای علاوگی محاربوی ایالات متحده امریکا یاد آوری نمود که آخرین قطعه های آن چند هفته قبل به افغانستان رسیدند.

وی میگوید، ایالات متحده و متحدین آن در افغانستان، اکنون از منابع کافی برخوردار اند تا به نتایج قابل ملاحظۀ دست یابند.

XS
SM
MD
LG