لینک های دسترسی

Breaking News

جنرال نکلسن: اکثریت جنگجویان داعش در افغانستان خارجیان اند


جنرال نیکلسون می‌‌گوید، اگر گروه داعش امیر چهارم خویش را انتخاب کند، او را نیز می‌کشند.

جنرال جان نکلسن، قوماندان نیروهای ماموریت حمایت قاطع در افغانستان، می‌گوید در نتیجۀ عملیات‌های مشترک نیروهای امریکایی و افغان در جریان یک سال گذشته، شاخۀ خراسان گروه موسوم به دولت اسلامی یا داعش بسیار زیاد سرکوب شده است.

جنرال نیکلسون، می‌افزاید که در این مدت به شمول تعدادی زیادی از جنگجویان و قوماندانان بلند پایه این گروه، سه رهبر آنان نیز کشته شدند.

جنرال نکلسن گفت "ما در یک حمله هوایی در یازدۀ جولای ابو سعید امیر ولایت خراسان را در کنر کشتیم. در یک سال گذشته این سومین امیر داعش است که ما با همکاران افغان خود در نتیجۀ عملیات کشتیم. ما از یک سال به این‌سو عملیات خویش را بر ضد داعش ادامه دادیم، به گونۀ خاص از ماه مارچ به این‌سو، ما اکنون در شمار جنگجویان این گروه کمی زیاد را می‌بینیم، ما سه امیر آنان را کشتیم و هم‌چنان ده‌ها مقام‌ بلند رتبۀ شان را کشتیم".

قوماندان ماموریت حمایت قاطع این موضوع روز شنبه در مراسم تبدیلی قوماندان مشترک انتقال امنیت - افغانستان و معاون رئیس ارکان قرارگاه حمایت قاطع در امور همکاری‌های امنیتی با نیروهای افغان (سیستیکا) بیان کرد.

جنرال نکلسن گفت عملیات‌ها را علیه گروه موسوم به داعش یا دولت اسلامی تا زمان شکست کامل آنان در افغانستان ادامه می‌دهند.

جنرال نکلسن افزود " بسیاری از افراد مسلح داعش افغان نیست، خارجیان اند که به افغانستان می‌آیند و اینجا افغان ها را با مشکلات مواجه می‌سازند. ما با حکومت افغانستان کار خود را برای از بین بردن این گروه ادامه می‌دهیم".

آقای نکلسن گفت، اگر گروه داعش امیر چهارم خویش را انتخاب کند، او را نیز می‌کشند.

قوماندانی ماموریت حمایت قاطع، ناوقت شب گذشته کشته شدن ابوسعید را تائید کردند.

گروه موسوم به داعش یا دولت اسلامی تا اکنون کشته شدن ابوسعید، امیر این گروه را تائید نکرده است.

تورن جنرال ریچارد کایزر، قوماندان سیستیکا، روز طی مراسمی در مقر قوماندانی ماموریت حمایت قاطع در افغانستان، مسوولیت خویش را به تورن جنرال رابن فانتس، سپرد.

در این برنامه جنرال طارق شاه بهرامی، سرپرست وزارت دفاع افغانستان، و تاج محمد جاهد، وزیر امور داخلۀ افغانستان، نیز حضور داشتند.

در این مراسم، محمد حنیف اتمر، مشاور شورای امنیت ملی افغانستان به نمایندگی از حکومت افغانستان مدال دولتی غازی محمد ایوب خان میوند را که پیش از این از سوی رئیس جمهور منظور شده بود، به سینۀ جنرال کایزر آویخت.

XS
SM
MD
LG