لینک های دسترسی

Breaking News

جنرال رازق مداخله در امور انتخابات را رد می‌کند


جنرال عبدالرازق، قوماندان امنیۀ ولایت کندهار، اتهاماتی را "بی بنیاد" خواند که گویا وی در امور انتخابات در ولایت کندهار مداخله کرده است.

گلا جان بدیع صیاد، رئیس کمیسیون مستقل انتخابات، روز چهارشنبه (۱۳ جون) هنگام اعلام پایان روند ثبت نامزدان انتخابات ولسی جرگه و شوراهای ولسوالی برخی والیان و قوماندان‌های امنیه را به مداخله در امور انتخابات متهم کرد.

آقای صیاد به گونۀ مشخص از قوماندان امنیۀ ولایت کندهار یاد کرد و گفت که کمیسیون مستقل انتخابات نگرانی خود را در این زمینه با حکومت افغانستان در میان گذاشته است.

کمیسیون مستقل انتخابات گفته است که شماری از والیان و قوماندان‌های امنیه با صدور مکتوب‌ها در مورد برخی نامزدان مشخص، روند ثبت نام آنان را با کندی مواجه ساختند و برخی نتوانستند ثبت نام کنند.

اما جنرال رازق مدعی است که در ولایت کندهار بین ۱۳۰ تا ۱۴۰ نفر نامزد بود که قوماندانی امنیه به آنان استعلام داده بود که سوابق آنان بررسی شود تا کدام پیشینۀ جرمی نداشته باشند.

قوماندان امنیۀ کندهار بررسی و پیگرد پیشینۀ جرمی افراد را حق خود خوانده گفت که کار ثبت نام پنج یا شش نفر به خاطر بند شد که به گفتۀ وی آنان مرتکب جرایم شده بودند.

جنرال رازق استقلالیت کمیسیون مستقل انتخابات را زیر سوال برده و ادعا کرد که در هفت ولسوالی آن ولایت نه ثبت نام صورت گرفته است، نه مواد انتخاباتی انتقال داده شده و نه هم تذکره به مردم توزیع شده است.

کمیسیون مستقل انتخابات گفته است که حدود ۲۴۰۰نفر برای ولسی جرگه و بیش از ۳۰۰۰ نفر برای شوراهای ولسوالی ثبت نام کرده اند. روند ثبت نام ولسی جرگه پایان یافته، اما ثبت نام نامزدان شوراهای ولسوالی برای دو روز دیگر تمدید شده است.

XS
SM
MD
LG