لینک های دسترسی

Breaking News

تلاش آلمان و فرانسه برای کمک به ایتالیا به خاطر رسیدگی به بحران مهاجرت


قرار است وزرای داخله فرانسه، آلمان و ایتالیا به خاطر بحث روی چگونگی کمک به ایتالیا برای رسیدگی به بحران مهاجرت روز یکشنبه در پاریس با هم ملاقات کنند.

ایتالیا با موج عظیم ورود مهاجران و پناهجویان به خاک آن کشور روبرو بوده و از سایر کشور های عضو اتحادیه اروپایی خواستار کمک شده است.

مقام های ایتالیایی تهدید کرده که اگر سایر کشور های اروپایی مهاجران و پناهجویان را نپذیرند، ایتالیا بنادر خود در مقابل کشتی های نجات مهاجران را مسدود خواهد کرد تا این کشتی ها مجبور شوند مهاجران نجات یافته را به سایر کشور های اروپایی هم مرز با بحیره مدیترانه انتقال بدهند.

یک مقام فرانسه ای گفته است که انتظار نمی رود وزرای داخله فرانسه، آلمان و ایتالیا در ملاقات روز یکشنبه شان در مورد رسیدگی به بحران مهاجرت ایتالیا کدام تصمیمی بگیرند.

ژان کلاد یونکر، رئیس کمیسیون اروپایی روز جمعه گفت که آن کمیسیون هفته آینده روی اقدامات بیشتر به خاطر رسیدگی به ورود مهاجران و پناهجویان به ایتالیا و یونان بحث خواهد کرد.

ایتالیا از سایر کشور های اروپایی خواسته است تا به کشتی های نجات حامل مهاجران اجازه ورود به آب های خود را بدهند.

کمیسیون اروپایی نیز از این خواست ایتالیا اعلام حمایت کرده است.

برخی مقام های اروپایی پیشنهاد کرده اند تا کشتی های حامل مهاجران در بنادر برسلونا در اسپانیا و مارسیل در فرانسه لنگر بیاندازند.

XS
SM
MD
LG