لینک های دسترسی

Breaking News

وزیر داخله آلمان در پی اختلاف با مرکل حاضر است استعفا دهد


انگلا مرکل، صدراعظم آلمان روز دوشنبه به آخرین تلاش خود برای راه اندازی مذاکرات بیشتر با وزیر داخله آن کشور روی ختم اختلافات در مورد موضوع پناهجویان ادامه می دهد.

وزیر داخله آلمان گفته است که در اعتراض به توافق انگلا مرکل با اتحادیه اروپایی برای کاهش میزان مهاجرت پناهجویان آماده است از وطیفه اش کنار رود.

هورست زیهوفر، وزیر داخله آلمان از حزب اتحاد سوسیال مسیحی است که اعضای کلیدی در دولت ائتلافی آلمان دارد. این حزب مخالف سیاست های خانم مرکل در امور مهاجرت است.

پس از اینکه خانم مرکل با صدور قطعنامه از توافق اتحادیه اروپا در مورد کاهش میزان مهاجرت پناهجویان و همچنان از مهاجرت پناهندگان از یک کشور به کشور دیگر عضو اتحادیه اروپا حمایت کرد، وزیر داخله آلمان گفت وی استعفا می دهد. این هشدار وزیر داخله آلمان شک و تردید را در مورد این موضوع خلق کرده است که آیا حکومت شکننده انگلا مرکل می تواند نجات یابد یا خیر؟

هورست زیهوفر گفت مذاکراتش با انگلا مرکل در مورد موضوع مهاجرت پناهندگان بی نتیجه بوده و به همین دلیل می خواهد از وظیفه اش استعفا دهد و همچنان تصمیم دارد ریاست حزب اتحاد سوسیال مسیحی را ترک کند. در همین حال، رهبر حزب اتحادیه کاتولیک مسیحی آلمان موقفش را در این مورد بیان داشت.

ارمین لاشی، رهبر حزب اتحادیه کاتولیک مسیحی آلمان گفت "دیروز من موقف خود را پس از گفت و شنود طولانی واضح ساختم. مجزا از مردم است. مجزا از هورست زیهوفر و انگلا مرکل است. زیرا ما یک راه حل اروپایی می خواهیم. ما حرکاتی را می بینیم که باور داریم در حال حاضر غلط است تا به شرکای اروپایی خود وانمود کنیم که ما تنها در سطح ملی تنها انجام می دهیم."

از جانب دیگر ادوارد فیلیپ صدراعظم فرانسه روز دوشنبه گفت که اختلاف روی مهاجرت در داخل حکومت آلمان خبر خوب نبوده گفت شراکت فرانسه و آلمان بر ثبات متکی است. آقای فیلیپ گفت "نمی دانم که نگران استم یا نه اما من یک نوع کشمکش سیاسی را در حکومت آلمان می بینم که مسلما خبر خوش نیست زیرا زمانی که ما با شرکا و رفقای آلمانی خود صحبت می کنیم می خواهیم که در آنجا ثبات عالی، معلومدار ثبات اقتصادی و همچنان ثبات سیاسی برقرار باشد."

انگلا مرکل و زیهوفر روی پالیسی مهاجرت پناهجویان از سال ۲۰۱۵ تا اکنون اختلافات و بحث ها داشته اند. اما اختلافات کنونی شان در یک زمانی اوج گرفته است که تعداد ورود مهاجرین به مراتب کمتر از گذشته بوده است.

XS
SM
MD
LG