لینک های دسترسی

Breaking News

اخراج ۲۶ پناهجوی افغان از آلمان


وزارت امور مهاجرین و عودت‌کنندگان افغانستان می‌گوید که آلمان روز چهارشنبه ۱۰ مارچ (۲۰ حوت) ۲۶ پناهجوی افغان را به کشورشان برگردانده است.

رضا باهر، معاون سخنگوی این وزارت به صدای امریکا گفت که آلمان از آغاز سال روان میلادی تا اکنون به شمول پناهجویان تازه اخراج‌شده، ۱۲۱ نفر را به افغانستان برگردانده است.

بر اساس معلومات آقای باهر، از جملۀ این پناهجویان تنها چهار تن دواطلبانه به افغانستان برگشته و متباقی از آلمان اخراج شده اند.

او افزود: "امروز ما ۲۶ نفر داشتیم که از آلمان به افغانستان آمده اند، پیش از این در دو ماه جنوری و فبروری نیز ۲۶ – ۲۶ نفر دیگر از آلمان به افغانستان اخراج شده بودند."

آقای باهر گفت که در جریان سال ۲۰۲۱ بیشترین پناهجویان را آلمان اخراج کرده است.

معاون سخنگوی وزارت امور مهاجرین و عودت‌کنندگان افغانستان تایید کرد که برعلاوۀ آلمان، ترکیه نیز ۳۰۰۳ پناهجوی افغان را امسال اخراج کرده است.

بر اساس آمار این وزارت در سال ۱۳۹۹ خورشیدی ۸۹۵هزار پناهجو و مهاجر افغان از ایران، پاکستان، ترکیه و کشورهای اروپایی به افغانستان برگشته یا هم برگردانده شدند. از جملۀ این افراد تنها ۸۴۰هزار نفر افرادی است که در ایران به سر می‌بردند.

از سویی هم، سازمان بین‌المللی مهاجرت گزارش داده است که از آغاز جنوری تا سوم می، ۱۲۹هزار و ۹۷۵ مهاجر افغان از ایران و ۱۴۲۲ نفر دیگر از پاکستان به کشورشان برگشته اند.

XS
SM
MD
LG