لینک های دسترسی

Breaking News

شکست قهرمان ملت های اروپا و تساوی قهرمان فوتبال جهان


بازیکنان تیم ملی فوتبال پرتگال در برابر آلمان شکست تخلی را تجربه کردند.

در سلسله رقابت های جام ملت های اروپا، شنبه شام به وقت محل، تیم فوتبال پرتگال، مدافع لقب قهرمانی جام ملت های اروپا، در برابر ملی پوشان آلمان، شکست تلخی را تحربه کرد.

پرتگال، دومین بازی گروهی خود را با نتیجه ای پر گول (۴-۲)، در خانه آلمان باخت.

آلمانی ها که نخستین بازی گروهی شان را در برابر فرانسه باخته بودند، پیروزی در رویارویی با پرتگال، برایشان حیاتی بود، ورنه باید با جام ملت های اروپا خدا حافظی می کردند.

آنچه مبصرین فوتبال را انگشت در دهان ساخت، کارکردگی و شراکت کریستیانو رونالدو در به ثمر رساندن گول نخست تیمش بود که چگونه با (۳۶) سال سن خود، "یک نفس از محوطه ای جزا خود را با ضد حمله ای تیمش همآهنگ ساخته به محوطه ای جزای تیم آلمان رساند و توپ را با راحتی تمام وارد دروازه کرد."

با این گول، رونالدوی پرتگالی بیشترین گول زده را در تاریخ فوتبال جام ملت های اروپا به نام خود رقم زد.

در رقابت دیگر این گروه که میان تیم های فوتبال فرانسه و هنگری برگزار شد، فرانسه تا نیمه ای نخست بازی (۱-۰) باخته بود، اما گول دقیقه ای (۶۶) گریزمن، نتیجه را مساوی ساخت.

اگر به بازیکنان این چهار تیم گروه (F) نظر انداخته شود، تنها تیمی که کم تجربه تر و بازیکنان ناشناخته تر دارد هنگری است، اما بازی این تیم در برابر قهرمان پیشین اروپا و دو مرتبه ای جهان، چنان سرعتی و حمله ای بود که در ۵۶ دقیقه ای بازی، آبی پوشان فرانسه را گیج ساخته بود.

پس از رقابت های گروهی روز شنبه (۱۹م جون)، آلمان (۳) امتیاز، پرتگال (۳) امتیاز، هنگری (۱) امتیاز و فرانسه پس از دو بازی (۴) امتیاز کسب کرد.

در رقابت که میان تیم های پولند و اسپانیا برگزار شد، دو تیم به تساوی (۱-۱) رسیدند و هر کدام برای صعود به دور حذفی، باید رقابت سوم گروهی خود را برنده شوند.

دور سوم و نهایی گروهی این جام یکشنبه (۲۰م جون) با بازی های همزمان تیم های ایتالیا - ویلز و ترکیه - سویس آغاز می شود که ایتالیا با شش امتیاز از قبل جایگاه خود را در دور حذفی این جام یقینی کرده است.

اگر در این رقابت سویس تیم ترکیه را شکست دهد و ویلز هم به ایتالیا ببازد، در کنار ایتالیایی ها، تیم سویس فرصت طلایی صعود به دور خذفی را کسب خواهد کرد.

XS
SM
MD
LG