لینک های دسترسی

Breaking News

پدر و پسر مسلمان، جان شاروال آلمانی را نجات دادند


یک مرد مسلمان در آلمان، همراه با پسر جوانش، دیشب جان شاروال شهرک آلتینای آلمان را از حملۀ یک "آلمانی متنفر از خارجی ها" نجات داد.

حمله بر اندریاس هولستاین، شاروال ۵۴ سالۀ شهرک آلتینا در غرب آلمان، خبر تکان دهنده ای در سراسر آن کشور بوده و از سوی مقامات ارشد، منجمله انگلا مرکل صدراعظم آلمان، تقبیح شده است.

مقامات آلمانی میگویند که حمله بر اندریاس هولستاین، انگیزۀ ضد مهاجرین داشته و مردی که دوشنبه شب او را هدف ضرب چاقو قرار داد، از خارجی ها نفرت داشت.

شاروال آلتینا امروز گفت، از این که توانسته از حملۀ دیشب زنده بدر آید، خوشحال است، و اگر کمک مالک رستورانت و پسرش نمی بود، در این حمله کشته میشد.

مقامات فرد مهاجم را یک مرد ۵۶ سالۀ آلمانی به نام وارنر اس معرفی کرده، اما هویت کامل او را افشأ نساخته اند.

هولستاین، که پدر چهار فرزند و عضو حزب محافظه کار مربوط خانم مرکل میباشد، امروز در حالی از چگونگی حمله برای خبرنگاران حکایه میکرد که آثار روانی حملۀ دیروز در چهره اش دیده میشد و میلرزید.

او گفت که حدود ساعت هشت شب به وقت محل، وقتی او به یک رستورانت محلی کباب رفته بود، مرد مهاجم با چاقو به او حمله ور گردید. هولستاین افزود که صاحب رستورانت و پسرش، که اهالی مسلمان شهرک آلتینا اند، او را از مرگ نجات دادند؛ اما مهاجم توانست هولستاین را در ناحیۀ گردن زخمی سازد.

اندریاس هولستاین در آلمان به این کار اش معروف است که در مقایسه به آنچه شهرک آلتینا به آن مکلف است، شمار بیشتر پناهجویان خارجی را داوطلبانه پذیرفته است.

آلمان در سالهای ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶، بیش از یک میلیون پناهجو را پذیرفت که اکثر شان از کشور های جنگ زده ای مثل افغانستان، سوریه، و عراق بودند. این موج بزرگ مهاجرین و پناهندگان، احساسات ضد خارجی ها را نیز در آلمان دامن زد و جنبش های ضد مهاجرین را به وجود آورد.

XS
SM
MD
LG