لینک های دسترسی

Breaking News

آلمان به پناهجویان بیشتر زمینۀ کار فراهم می‌کند


ادارۀ کار آلمان گفته است که تلاش ها برای ادغام و کارگزینی مهاجران و پناهجویان به خوبی به پیش رفته و تا ماه می سال روان بیش از ۳۰۰ هزار پناهجو فرصت اشتغال یافته است.

دتلیف شیل، رئیس ادارۀ فدرال کار آلمان، روز سه شنبه (۲۱ اگست) در یک کنفرانس خبری گفت که اکثر پناهجویانی که کار یافته است از افغانستان، سوریه، اریتیریا، عراق، ایران، نایجریا، پاکستان و سومالیا اند.

خبرگزاری اسوشیتد پرس بر بنیاد آمار ادارۀ کار آلمان گزارش داده است که شمار مهاجران و پناهجویانی که در سال روان مالی در آلمان کار یافته اند، ۱۰۳ هزار نفر بیشتر از سال پیشتر از آن بودند.

حکومت آلمان گفته است که تا ماه جولای سال روان نیز بیش از ۱۸۷ هزار مهاجر و پناهجو در ادارۀ کار آن کشور بیکار ثبت و راجستر شده بود.

یکی از شرایط کاریابی در آلمان، آموزش زبان است که به گفتۀ مقام‌های آلمانی شماری از پناهجویان تازه وارد در آن کشور به این دلیل تا کنون بیکار مانده اند.

در اوج بحران مهاجرت به اروپا – سال‌های ۲۰۱۵ و ۲۰۱۶ -بیش از یک میلیون پناهجو و مهاجر عمدتاً از افغانستان، سوریه و عراق به آلمان وارد شدند، اما بر اساس آمار تازه میزان مهاجرت به آن کشور اکنون کاهش یافته است.

XS
SM
MD
LG