لینک های دسترسی

Breaking News

جام فوتبال قاره ها وارد دور نیمه نهایی خود شد


این رقابت ها در شهر سوچی روسیه برگزار شده و قرار است آن کشور در ۲۰۱۸ جام جهانی فوتبال را نیز میزبانی کند.

جام فوتبال قاره ها، وارد مرحلۀ نیمه نهایی خود شده و قرار است امروز چهارشنبه در نخستین دور آن، تیم های پرتگال و چیلی به مصاف هم بروند.

تیم پرتگال، مدافع لقب جام ملت های اروپا است و چیلی نیز جام قهرمانی ملت های امریکا را به خانه برده است.

پرتگالی ها با دو پیروزی و یک مساوی توانستند به دور نیمه نهایی این جام راه یابند؛ چیلی سفر دور گروهی را با یک برد و دو مساوی طی کرد و وارد دور حذفی جام شد.

در گروه الف بر علاوۀ پرتگال، تیم های مکسیکو، روسیه و نیوزیلاند حضور داشتند؛ در گروه ب تیم های آلمان، کامرون، آسترالیا و چیلی به مصاف هم رفتند.

پرتگال رقابت با مکسیکو را ۲-۲ مساوی کرد؛ در رقابت با روسیه ۱-۰ پیروز شد؛ اما، نیوزیلاند را ۴-۰ از راه برداشت. تاکنون کرستیانو رونالدو، کپتان و ستاره تیم ریال مادرید توانسته است بهتر از رقابت های قبلی بین المللی اش بدرخشد و نقش کلیدی را در پیروزی های تیمش ایفا کند.

چیلی که قهرمان جام ملت های امریکا می باشد، توانست در نخستین بازی گروهی ۲-۰ کامرون را شکست دهد؛ در دومین رقابت با آلمان به نتیجۀ مساوی ۱-۱ رسید و در رقابت سوم گروهی با آسترالیا، باآنکه ۱-۰ عقب افتاده بود؛ اما، توانست درنیمه دوم به گول تساوی دست یابد و با پنج امتیاز راهی دور نیمه نهایی شود.

تیم ملی فوتبال آلمان با چهره های کاملاً جدید و جوان.
تیم ملی فوتبال آلمان با چهره های کاملاً جدید و جوان.

اما، روز پنجشنبه قهرمان جام جهانی به مصاف تیم مکسیکو می رود. تیم ملی آلمان در این رقابت ها با تمامی چهره های جدید به میدان رفته اند.

هیچ یک از بازیکنان شناخته شدۀ این تیم که در گرفتن جام جهانی آلمان را کمک کردند، به چشم نمی خورد و حتی مانویل نویر دروازه بان آلمان که در جام جهانی ۲۰۱۴ برازیل، لقب "خط مدافع" را به خود گرفته بود نیز شامل نمی باشد.

مبصرین می گویند که آلمان با تجربۀ که از سال ۱۹۹۴ گرفته است، هرگز تلاش نکرده تا بازیکنان مسن را وارد میدان کند؛ اما، تاهنوز دقیقاً روشن نیست که مربی کارکشتۀ آلمان که دو روز قبل به صدمین پیروزی تیم ملی اش به عنوان مربی دست یافت؛ با همین تیم جوان به جام جهانی روسیه می رود یا از بازیکنان کارکشتۀ جام جهانی ۲۰۱۴ نیز استفاده می کند.

تیم ملی فوتبال مکسیکو با فشار سنگینی بر شانه ها، روز پنجشنبه به مصاف تیم ملی آلمان خواهد رفت؛ اما، انتظار می رود، مدافع جام جهانی فوتبال در رویارویی با مکسیکو آنقدر هم به سادگی نتواند به دور نهایی راه یابد.

ندیم امیری، بازیکن افغان تبار تیم ملی ۲۱ سال آلمان
ندیم امیری، بازیکن افغان تبار تیم ملی ۲۱ سال آلمان

این درحالیست که در رقابت های فوتبال ۲۱ سال جام ملت های اروپا، روز سه شنبه آلمان، تیم انگلستان را در ضربات پنالتی برد و تیم اسپانیا ۳-۱ از صد ایتالیا گذشت.

ندیم امیری، بازیکن افغان تبار تیم ملی ۲۱ سال آلمان ۳۳ دقیقه برای تیمش بازی کرد و باوجودیکه دو فرصت گول را در میدان از دست داد اما در ضربات پنالتی توانست مسوولیت خود را در برابر تیمش ادا کند.

تیم های آلمان و اسپانیا روز جمعه ۳۰ جون برای کسب قهرمانی به مصاف هم می روند.

در سال ۲۰۱۵، تیم ملی فوتبال ۲۱ سال سویدن توانسته بود پرتگال را شکست دهد و قهرمان ۲۱ سال جام ۲۱ سال ملت های اروپا شود.

XS
SM
MD
LG