لینک های دسترسی

Breaking News

غنی، عبدالله را به مجمع عمومی ملل متحد می فرستد


این نخستین باری است که نمایندۀ حکومت وحدت ملی افغانستان در مجمع عمومی ملل متحد شرکت می کند.
این نخستین باری است که نمایندۀ حکومت وحدت ملی افغانستان در مجمع عمومی ملل متحد شرکت می کند.

رئیس جمهور افغانستان گفته است که در مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویارک، عبدالله عبدالله رئیس اجرائیۀ حکومت وحدت ملی افغانستان شرکت خواهد کرد.

گفته می شود که رئیس جمهور محمد اشرف غنی بنا به دلایل صحی نمی تواند در نشست عمومی ملل متحد- در هفتۀ اخیر سپتمبر در نیویارک- شرکت کند.

اما سید ظفر هاشمی، سخنگوی رئیس جمهور غنی به صدای امریکا گفت که آقای غنی تندرست بوده و فقط به دلیل اینکه عید را در افغانستان سپری کند، به جای خود رئیس اجرائیه را به مجمع عمومی ملل متحد می فرستد.

با اینحال برخی خبرهای تایید ناشده حاکی از آن است که وضعیت صحی رئیس جمهور غنی خوب نبوده و داکتران به وی توصیه کرده اند که از سفرهای دور و دراز پرهیز کند.

آقای غنی روز سه شنبه در جلسۀ شورای امنیت ملی افغانستان از آماده‌گی آقای عبدالله برای شرکت در مجمع عمومی ملل متحد سپاسگذاری کرد.

رئیس جمهور غنی گفت که عبدالله عبدالله به مجمع عمومی ملل متحد می رود.
please wait

No media source currently available

0:00 0:00:24 0:00

پس از شکل گیری حکومت وحدت ملی در افغانستان این نخستین باری است که نمایندۀ این حکومت در مجمع عمومی سازمان ملل متحد شرکت می کند.

همزمان با شرکت رئیس اجرائیۀ افغانستان در مجمع عمومی سازمان ملل متحد انتظار می رود که محمود صیقل، از طرفداران آقای عبدالله به صفت نمایندۀ دایمی افغانستان در سازمان ملل متحد معرفی شود.

پیشتر از این حمدالله محب از نزدیکان رئیس جمهور غنی به صفت سفیر افغانستان در واشنگتن دی سی معرفی شده بود.

براساس جزئیات توافقنامۀ تشکیل حکومت وحدت ملی، نمایندۀ افغانستان در سازمان ملل متحد از سوی رئیس اجرائیه و سفیر افغانستان در ایالات متحدۀ امریکا از سوی رئیس جمهور معرفی می شود.

  • 16x9 Image

    نجیب‌الله احمدیار

    نجیب‌الله احمدیار کار با رسانه‌ها را در سال ۲۰۰۱ میلادی آغاز کرد و از سال ۲۰۰۹ به اینسو در صدای امریکا به صفت ویراستار، نویسنده و مجری برنامه‌های رادیویی، تلویزیونی و دیجیتلی کار می‌کند. 

XS
SM
MD
LG