لینک های دسترسی

Breaking News

غنی برای افتتاح بند سلما به هرات سفر کرد


کار بند سلما در سال ۱۹۷۶ میلادی در زمان حکومت سردار محمد داوود خان آغاز شده بود.

حمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان زیر تدابیر شدید امنیتی وارد ولایت هرات شد.

محمد اشرف غنی صبح روز جمعه در راس یک هییت بلند رتبه ملکی و نظامی وارد میدان هوایی هرات شد و مورد استقبال شاگردان معارف و روسای ادارات محلی این ولایت قرار گرفت.

قرار است محمد اشرف غنی رئیس جمهور افغانستان در جریان سفر به ولایت هرات تعدادی جلسات مردمی با بزرگان قومی ، فعالان مدنی ، نماینده گان زنان و تاجران این ولایت داشته باشد و مشکلات مردم را از زبان خود آنها بشنود.

در این سفر رئیس جمهور غنی در نظر دارد تا با شماری از مقام های ادارات ملکی و نظامی هرات در ارتباط به وضعیت امنیتی و بهبود روند حکومتداری گفتگو نماید.

گفته میشود رئیس جمهور غنی همچنان قرار است روز جمعه در مسجد جامع بزرگ شهر هرات حضور یافته و نماز جمعه را با باشنده گان و علمای دینی این ولایت ادا نماید و سپس به دیدار شماری از خانواده های شهدا برود.

آقای غنی شام روز جمعه را در هرات سپری خواهد کرد و روز شنبه بعد از ورود نارندرا مودی صدراعظم هندوستان به ولایت غربی هرات برای افتتاح بند سلما یکجا با وی به ولسوالی چشت سفر خواهد کرد.

قرار است بند دوستی افغان – هند روز شنبه چهارم ماه جون با حضور داشت رئیس جمهور افغانستان و صد عظم هند افتتاح شود.

بند سلما که کارهای ابتدایی ان در سال ۱۹۷۶ میلادی در زمان حکومت سردار محمد داوود خان آغاز شد بعد از گذشت نزدیک به چهل سال با هزینه ۲۹۰ میلیون دالر از کمک های بلاعوض کشور هندوستان به پایه اکمال رسیده است.

بند سلما در ۱۷۰ کیلومتری شمال شرق هرات و در مسیر دریای هریرود موقعیت دارد که با افتتاح ان ۴۲ میگاووات برق تولید و بیشتر از ۷۵ هزار هکتار زمین زراعتی آبیاری میشود.

XS
SM
MD
LG