لینک های دسترسی

Breaking News

غنی و ترمپ ملاقات می‌کنند


رئیس جمهور غنی در حاشیۀ نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد با دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده امریکا نیز ملاقات خواهد کرد

محمد اشرف غنی، رئیس جمهور افغانستان به هدف اشتراک در هفتاد و دومین نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد در نیویارک، ناوقت امشب به ایالات متحده امریکا خواهد رفت.

دواخان مینه‌پال، معاون سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان، روز یک شنبه در کابل به خبرنگاران، گفت، رئیس جمهور غنی در حاشیۀ این نشست با دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده امریکا نیز ملاقات خواهد کرد.

او گفت "در کنار این نشست، رئیس جمهور افغانستان با رئیس جمهور ایالات متحده دیدار و ملاقات خواهد داشت. امریکا یک دوست استراتیژیک افغانستان است و در چوکات موافقتنامه امنیتی و ستراتیژیک روابط ما تنظیم می‌شود. در این نشست، رئیس جمهور افغانستان در مورد همکاری‌‌ها میان افغانستان و امریکا، در مورد صلح و امنیت و همین‌گونه در مورد تروریزم، در مورد مبارزه با تروریزم صحبت داشته باشند".

هم‌چنان رئیس جمهورغنی در جریان این سفر، با جنرال مک ماستر، مشاور شورای امنیت، جیمز متیس، وزیر دفاع ایالات متحده امریکا و شماری از سران کشورهای دیگر نیز دیدار و گفتگو خواهد کرد.

معاون سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان گفت، رئیس جمهورغنی در دیدار با سران کشورها در مورد دست‌آوردها و پیشرفت‌های اخیر حکومت افغانستان و تهدیدات منطقوی صحبت خواهد کرد.

سخنرانی در مجمع عمومی ملل متحد

دواخان مینه‌پال، معاون سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان گفت، رئیس جمهور غنی در نخستین روز نشست مجمع عمومی سازمان ملل متحد که مصادف با چهارشنبه است، سخنرانی خواهد کرد.

به گفتۀ آقای مینه‌پال، محتوای سخنرانی رئیس جمهورغنی در این نشست، نگرانی‌های از تهدید تروریزم برای منطقه و جهان، فراخواندن کشورها جهت مبارزه مشترک با تروریزم و مبارزه با تروریزم بدون فرق است.

معاون سخنگوی ریاست جمهوری افغانستان، در بخشی از سخنانش، گفت که مبارزه با تروریزم تنها مسؤولیت افغانستان و نیروهای این کشور نیست؛ بلکه به گفتۀ وی، باید کشورهای دیگر نیز در این زمینه مسؤولیت بپذیرند.

او افزود که منطقه و جهان باید در برابر کشورهای که از تروریزم حمایت می‌کنند و برای این گروه‌ها پناهگاه می‌دهند، موضع روشن داشته باشند.

XS
SM
MD
LG