لینک های دسترسی

Breaking News

سرپرست ولسوالی غنی‌خیل ننگرهار کشته شد


مقام‌های ولایت ننگرهار از کشته‌شدن سرپرست ولسوالی غنی‌خیل این ولایت خبر دادند.

عطاالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار به صدای امریکا گفت که ساعت ده صبح امروز مخالفان مسلح موتر حامل حاجی سبحان الله سرپرست ولسوالی غنی خیل را در آن ولسوالی هدف قراردادند.

به گفتۀ وی، در این حمله حاجی سبحان‌الله کشته شده و یک محافظ وی زخم برداشته است. طالبان مسوولیت این رویداد را به دوش گرفته اند.

خوگیانی افزود که در درگیری متقابل به مخالفین مسلح نیز تلفات وارد گردیده است؛ اما آمار دقیق در دست ندارند.

خوگیانی واضح نساخت که این مخالفین مسلح دولت، افراد گروه طالبان بوده و یا وابسته به داعش بوده اند؟

این مقام محلی، درست یک روز پس از ختم آتش‌بسِ طالبان در ننگرهار کشته شد.

اختطاف منسوبین اردوی ملی در غزنی

عارف نوری، سخنگوی والی غزنی به رادیو آشنا – صدای امریکا تأیید کرد که طالبان مسلح حوالی ساعت ۱۰ صبح روز گذشته یک بریدمل و پنج سرباز اردوی ملی را با یک تانک آنان با خود برده اند.

به گفتۀ وی، این سربازان اردو به منطقۀ سلطان باغِ ولسوالی اندر این ولایت – ساحه‌ای تحت کنترول طالبان است – وارد شده بودند و گروپی از طالبان آنها را گروگان گرفته است.

آقای نوری افزود: "...خلع سلاح شده، دست بند زده شده و آنان را یک گروپ از مخالفین مسلح در ساحۀ نامعلوم با خود بردند".

سخنگوی والی غزنی گفت که تا کنون ادارۀ محلی، با میانجی‌گری متنفذین محلی با افرد طالبان در حال مذاکره اند اما هنوز نتیجه‌ای نداده است.

سخنگوی والی غزنی گفت که به خاطر رعایت تمدید آتش بس ده روزه از سوی دولت افغانستان، آنان تلاش می‌کنند تا این منسوبین اردو از راه مذاکره رها شوند؛ در غیر آن صورت نیروهای امنیتی غزنی با مخالفین مسلح برخورد مشابه انجام خواهند داد.

اما طالبان تا کنون در این باره به رسانه اظهار نظر نکرده اند.

در سه روز گذشته صدها تن از افراد طالبان به دلیل آتش بس سه روزه این گروه با دولت افغانستان وارد مراکز ولسوالی‌ها و شهر غزنی شده بودند.

به گفتۀ مقام‌ها محلی غزنی، پس از ختم آتش‌بسِ طالبان، حملات جنگجویان این گروه بر چندین پوستۀ امنیتی ولسوالی‌های اندر، ده یک و قره باغ غزنی دفع شده و تلفاتی به دنبال نداشته است.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG