لینک های دسترسی

Breaking News

سرپرست قومندانی امنیه ولسوالی رشیدان غزنی کشته شد


مقام‌های محلی در ولایت غزنی گفته اند که شب گذشته دوم سارن صبغت‌الله، سرپرست فرماندهی امنیه ولسوالی رشیدان این ولایت، همراه با سه سرباز دیگر در یک حملۀ طالبان کشته شدند.

محمدعارف نوری، سخنگوی والی غزنی به رادیو آشنا - صدای امریکا گفت که شب گذشته نیروهای امنیتی افغان پنج مورد حملات مخالفین مسلح دولت را در مرکز شهرغزنی، ولسوالی‌های مقر، قره باغ، رشیدان، جاغوری، اندر وجغتوی غزنی را دفع کرده اند.

آقای نوری افزود" شب گذشته مخالفین دولت در پنج نقطۀ ولایت غزنی حملات تهاجمی انجام دادند که در نتیجه به شمول سرپرست فرماندهی امنیه ولسوالی رشیدان ۴ سرباز کشته شده اند".

او گفت که شب گذشته مخالفان مسلح بر پوسته‌های قلعۀ قاضی مرکز شهر غزنی نیز حملۀ تهاجمی کردند.

به گفته این مقام، در این درگیری‌ها چهار سرباز به شمول سرپرست فرماندهی امنیه ولسوالی رشیدان کشته شده و ۶ سرباز امنیتی دیگر زخم برداشته اند.

آقای نوری ادعا دارد که در نبرد شب گذشته میان مخالفان مسلح با نیروهای افغان، در چندین ولسوالی حدود ۲۰ تن از افراد طالبان کشته و ۱۰ نفر دیگر شان زخمی شده اند.

اما طالبان تا کنون دراین باره به چیزی نگفته است.

در دو هفتۀ اخیر درگیری‌ها میان نیروهای افغان وطالبان در ولایت غزنی افزایش یافته است.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG