لینک های دسترسی

Breaking News

مقامات محلی: ملا نواب احمد حقانی، فرمانده طالبان در غزنی کشته شد


مقام‌ها می‌گویند ملا نواب احمد حقانی، در یک درگیری رو در رو با نیروهای امنیتی افغان در حومۀ شهر غزنی کشته شد.

مقام‌های محلی ولایت غزنی ادعا کرده اند که شب گذشته، ملا نواب احمد حقانی، فرمانده مشهور طالبان با ۳ فرد دیگر این گروه در ساحه قلعۀ قاضی مرکز شهر غزنی کشته شده است.

عارف نوری، سخنگوی والی غزنی دراین باره به رادیو آشنا صدای امریکا گفت که ملا نواب احمد حقانی، فرماندهی حملات تهاجمی و جنگ‌های چریکی طالبان را در غزنی بر عهده داشت.

سخنگوی والی غزنی می‌گوید" شب گذشته ملا نواب احمد حقانی، با افرادش بالای سه پوستۀ امنیتی ما در ساحۀ قلعۀ قاضی حملۀ تهاجمی کردند که در اثر کمین نیروهای امنیتی افغان در ساحۀ قلعۀ قاضی این فرمانده با سه فرد گروه طالبان کشته شدند".

سخنگوی والی غزنی می‌گوید که نواب احمد حقانی، در چندین حملۀ خونین بر علیه نیروهای امنیتی افغان دراین ولایت دست داشته و چند روز قبل فرمانده قطعۀ خاص پولیس این ولایت را با شش سرباز، او به قتل رسانده بود.

مقام‌ها می‌گویند که این فرمانده طالبان در یک درگیری رو در رو با نیروهای امنیتی افغان در قلعۀ قاضی، حومۀ مرکز شهر غزنی با سه فرد دیگر کشته شده اند.

مقام‌های محلی غزنی، کشته شدن نواب احمد حقانی را برای بهبود امنیت این ولایت موثر خوانده می‌گویند که پس از این حملات چریکی و تهاجمی طالبان دراین ولایت، کاهش خواهد یافت.

تا کنون گروه طالبان دراین باره به رسانه‌ها اظهار نظر نکرده است.

در دو هفتۀ اخیر حملات تهاجمی طالبان بر ساحات مختلف ولایت غزنی افزایش یافته است.

روز گذشته نیز وزارت دفاع افغانستان ادعا کرده بود که در یک حمۀ هوایی به شمول امیرخان متقی، چندین فرمانده طالبان را در ولسوالی ناوۀ غزنی در یک حملۀ هوایی زخمی ساخته است.

اما طالبان در یک اعلامیۀ این ادعای وزارت دفاع افغانستان را رد کرده است.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG