لینک های دسترسی

Breaking News

غنی کمپلکس صحی هزار بستر را در ننگرهار تهداب گذاشت


محمد اشرف غنی، رئیس جمهوری افغانستان، در سفر به ولایت ننگرهار، کمپلکس صحی هزار بستر را در آن ولایت تهداب گذاشت.

ریاست جمهوری افغانستان با نشر خبرنامه‌ای گفته است که کار ساختمانی این پروژه را تصدی دولتی به پیش خواهد برد. اما گفته نشده است که این پروژه چی زمانی تکمیل و به بهره برداری سپرده خواهد شد.

در این کمپلکس بزرگ صحی که در مساحت ۲۶۰ جریب زمین ساخته می شود، افزون بر اعمار شفاخانۀ جدید ۶۰۰ بستر، بخش های ویژه چون شفاخانۀ ۲۰۰ بستر نسایی ولادی، شفاخانۀ ۱۵۰ بستر معلولین و شفاخانۀ ۴۰ بستر توبرکلوز در نظر گرفته شده است.

آقای غنی در این سفر با مقام‌های ملکی و نظامی ولایت ننگرهار، بزرگان قومی، علمای دین، استادان پوهنتون و مکاتب، ولسوالان، نمایندگان شورای ولایتی، جوانان و اعضای جامعه مدنی نیز دیدار کرد.

رئیس جمهور غنی، یک روز پس از اعلام ختم آتش بس یک طرفۀ حکومت با طالبان، به ننگرهار سفر کرده است.

در جریان آتش بس دو طرفه میان حکومت افغانستان و طالبان مسلح در روزهای عید سعید فطر، دو حمله تروریستی در ولایت ننگرهار رخ داد که در نتیجه آن ۴۶ تن کشته و ۱۳۰ تن مجروح شدند.

کشتار ملازمان مکتب در خوگیانی

شماری از مقام‌های ولایت ننگرهار گفته اند که افراد مسلح ناشناس در ولسوالی خوگیانی این ولایت، سر سه کارمند (ملازم) یک مکتب را بریده اند.

محمد آصف شینورای، سخنگوی ریاست معارف ولایت ننگرهار به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت که شب گذشته افراد مسلح ناشناس، سه تن از "ملازمان" مکتب ملکیار را در ولسوالی خوگیانی این ولایت کشته و سرهای آنان را قطع کرده اند.

آقای شینواری افزود که مهاجمان مسلح، کتاب‌ها، اسناد و اداره این مکتب را نیز آتش زده اند.

عطاالله خوگیانی، سخنگوی والی ننگرهار گفت که تا اکنون عاملان این رویداد را شناسایی نکرده اند؛ اما تحقیق در این مورد آغاز شده است.

هنوز گروهی مسؤولیت این رویداد را به دوش نگرفته؛ اما در بسیاری از مناطق ولسوالی خوگیانی، طالبان و گروه داعش فعالیت دارند.

XS
SM
MD
LG