لینک های دسترسی

Breaking News

اجساد جنگجویان از غزنی به پاکستان منتقل نشده – مقام پاکستانی


نیروهای افغان در جنگ غزنی
نیروهای افغان در جنگ غزنی

وزارت خارجۀ پاکستان، گزارش های را رد کرد که گویا اجساد شماری از جنگجویان کشته شده در ولایت غزنی افغانستان، به آن کشور منتقل شده است.

محمد فیصل، سخنگوی آن وزارت روز پنجشنبه (۱۶ اگست) در اسلام آباد به خبرنگاران گفت "هیچ ثبوتی به دست نیامده که اجسادی از غزنی به پاکستان انتقال داده شده باشد. ما این اتهامات بی بنیاد را رد می کنیم."

طالبان در چند روز گذشته درگیر جنگ خونین با نیروهای افغان در ولایت غزنی بوده اند که به گفتۀ قوماندان امنیۀ آن ولایت، حدود ۴۰۰ جنگجوی طالب در درگیری با نظامیان افغان کشته شده است. مقام های افغان همچنان گفته اند که در میان جنگجویان طالب، شهروندان پاکستان هم اند.

درگیری ها در غزنی همچنان سبب کشته شدن بیشتر از۱۰۰ نظامی افغان هم شده است.

همزمان با این، شماری از کاربران فیسبوک و تویتر تصاویر و ویدیوهایی را نشر کرده و ادعانموده اند که افراد کشته شده در غزنی، برای خاکسپاری به پاکستان انتقال داده شده اند.

افراسیاب ختک، تحلیلگر مسایل سیاسی در خیبرپشتونخواه نیز دو روز قبل در صفحۀ تویتر خود نگاشته بود که حکومت پاکستان باید در این رابطه وضاحت بدهد.

آقای ختک به صدای امریکا گفت که براساس معلومات موجود، اجساد شماری از افراد به ساحات خیبرپشتونخواه و سایر مناطق پاکستان انتقال داده شده اند و برخی گروه های طرفدار طالبان با اعلام مراسم خاکسپاری آن افراد، مردم را به شرکت در آن دعوت کرده اند.

XS
SM
MD
LG