لینک های دسترسی

Breaking News

عبدالغیاث واحدی، هنرمند تیاتر، رادیو و تلویزیون افغانستان در گذشت 


عبدالغیاث واحدی
عبدالغیاث واحدی

عبدالغیاث واحدی از هنرمندان معروف تیاتر، رادیو و تلویزیون افغانستان در اثر بیماری که داشت در شهر کابل چشم از جهان فرو بست.

معروف قیام، هنرپیشۀ پیشین تیاتر و سینما و گویندۀ برنامه‌های رادیو تلویزیون ملی در گذشت واحدی را به دوستداران هنر واحدی تسلیت گفته است.

قیام به صدای امر یکا گفت: "در گذشت واحدی ضایعۀ بزرگ برای کانون فرهنگی افغانستان بوده و سال ها را در بر خواهد گرفت تا کسی مانند واحدی شود."

به گفتۀ قیام، واحدی یک شخصیت بسیار آرام داشت و همیشه برخوردش با دیگران صمیمانه بود.

واحدی بیشتر در برنامۀ های رادیویی و نمایشنامه‌های کمیدی فعالیت داشت و با کمیدین‌های معروف افغانستان مانند حاجی محمد کامران، مرتضی بایقرا، انیسه وهاب، حکیم اطرافی و سایرین نقش بازی کرده بود.

قیام افزود که واحدی دهه‌ها پیش در برنامه‌های رادیویی مانند درام‌های شب جمعه، داستان‌های دنباله دار، کورنی ژوند، زراعت و دیگر برنامه‌ها نقش داشت و زمانی که در سویدن زندگی می‌کرد نیز عضویت برخی از انجمن ها را داشت و نمایشنامه می‌نوشت و اجرا می‌کرد.

یاسمین یارمل، از همکاران و دوستان نزدیک واحدی، او را یک ممثل و همکار خوب توصیف کرد و درگذشت او را ضایعه‌ای برای تیاتر و تلویزیون افغانستان خواند.

یارمل در صفحۀ فیسبوک‌اش نگاشته است: "باتاسف امروز خبر مرگ هنرمند نام آشنا عبدالغیاث واحدی سخت اندوهگینم ساخت."

بر اساس معلوماتی که از سوی دوستان واحد نشر شده، جنازۀ وی امروز در قبرستان عاشقان و عارفان کابل به خاک سپرده شد.

گفته می‌شود که واحدی چند سال پیش به سویدن مهاجرت کرده بود، اما مدتی می‌شد که دوباره به افغانستان برگشته بود و در کنار خانواده‌اش زندگی می‌کرد.

گروه

XS
SM
MD
LG