لینک های دسترسی

Breaking News

گلوله باری در امریکا چهار کشته بر جا گذاشت


گلوله باری دو مهاجم مسلح در داخل یک می‌خانه در کنزاس سیتی ایالت کنزاس امریکا سبب کشته شدن چهار نفر و زخمی شدن پنج نفر دیگر شد.

مقام‌های پولیس کنزاس سیتی گفته اند که این گلوله باری ساعت ۱:۲۷ صبح یک‌شنبه در داخل می‌خانۀ "تکیلا کی سی" به وقوع پیوست. به گفتۀ مقام‌ها، مظنونین از ساحه فرار کرده و تلاش برای دستگیری آن‌ها ادامه دارد.

تامس توماسیک، سخنگوی پولیس کنزاس سیتی به رسانه‌ها گفت که تا کنون انگیزۀ این رویداد مشخص نشده و نیز مشخصات کافی مهاجمان جمع آوری نشده است.

به گفتۀ مقام‌های پولیس، کشته شدگان این رویداد همه مرد و شهروندان کشورهای امریکای لاتین بوده اند. زخمی شدگان به شفاخانه منتقل شده و وضعیت صحی آنان خوب توصیف شده است.

هوان رامیرز، باشندۀ کنزاس سیتی که برادرزاده اش شامل کشته شدگان است، به روزنامۀ کنزاس سیتی ستار گفته است که گلوله باری پس از نزاع لفظی در داخل می‌خانه به وقوع پیوسته است.

خشونت‌های مسلحانه در امریکا به یکی از جدی‌ترین بحث‌های سیاسی در این کشور تبدیل شده و انتظار می‌رود از مسایل عمده در مناظرات انتخاباتی سال آینده نیز باشد.

به تاریخ سوم سپتمبر (۱۲ سنبله) یک نوجوان ۱۴ ساله در ایالت الابامایامریکا، پنج عضو خانواده‌اش را به ضرب گلوله کشت.

به تاریخ ۳۱ اگست (۹ سنبله) نیز یک مهاجم مسلح در غرب ایالت تکزاس، پنج نفر را کشت و کم از کم ۲۱ نفر دیگر را زخمی کرد.

بسیاری از منتقدان باور دارند که دولت امریکا در زمینۀ محدود سازی دسترسی افراد به اسلحه اقدامات کافی انجام نداده است. این منتقدان می‌گویند برای جلوگیری از بروز جرایم مشابه، نیاز است تا پیشینۀ افرادی که خواهان خریداری اسلحه استند، با دقت مرور شود.

با این حال، دونالد ترمپ، رییس جمهور امریکا، پس از گلوله باری مرگبار در تکزاس گفت که بررسی و مرور پیشینۀ افراد، نمی‌توانست از بروز این خشونت‌ها جلوگیری کند.

XS
SM
MD
LG