لینک های دسترسی

Breaking News

یک شهروند آلمان در کابل کشته و یک فنلندی ربوده شد


پولیس کابل تحقیقات را در زمینۀ این رویداد آغاز کرده است

مقام‌های امنیتی می‌گویند که یک زن آلمانی و یک نگهبان افغان عصر دیروز در منطقۀ دارالامان شهر کابل به قتل رسیده اند و یک زن فنلندی نیز مفقود شده است.

عطاخان، آمر حوزه هفتم امنیتی شهر کابل – جایی که رویداد در ساحۀ تحت کنترولش به وقوع پیوسته است – به صدای امریکا گفت، یک زن آلمانی به نام سیما که در مؤسسۀ آپریشن مِرسی کار می‌کرد با ضرب گلوله و محافظ وی با ضربات چاقو به قتل رسیده اند.

به گفتۀ عطاخان، یک زن فنلندی به نام تی‌پی نیز در این رویداد مفقود گردیده؛ اما تحقیقات در مورد این رویداد آغاز شده است. هنوز در پیوند به این رویداد، پولیس کابل کسی را بازداشت نکرده است.

یک منبع امنیتی دیگر که نخواست نامش فاش شود به صدای امریکا گفت که افراد مسلح ناشناس، با حمله بر دو شهروند خارجی، یکی را به قتل رسانده و دیگری را با خود برده اند.

منبع گفت که برای رهایی شهروند فنلندی ربوده شده، نیروهای امنیتی افغان عملیات نجات را آغاز کرده اند.

مسؤولیت این رویداد را نیز هنوز گروهی به عهده نگرفته است و سفارت‌های آلمان و فنلند در کابل نیز در مورد این رویداد تبصره‌ای نکرده اند.

واقعات آدم‌ربایی از مشکلات اساسی طولانی‌مدت در افغانستان شمرده می‌شود که اکثر اوقات به هدف باج‌گیری، گروه‌های آدم‌ربایان این کار را انجام می‌دهند.

پیش از این نیز، دو استاد پوهنتون امریکایی – افغانستان از ساحه دارالامان کابل ربوده شدند، افراد ربوده شده شهروندان استرالیا و امریکا می‌باشند که هنوز از سرنوشت آنان خبری در دست نیست.

XS
SM
MD
LG