لینک های دسترسی

Breaking News

سفر غیرمترقبه چک هیگل به افغانستان


چک هیگل، وزیر دفاع ایالات متحده امریکا
چک هیگل، وزیر دفاع ایالات متحده امریکا، برای اولین بار به حیث وزیر دفاع به روز جمعه وارد افغانستان شد. او گفت که در حالیکه نیروهای ناتو مسوولیت امنیت را به افغان ها می سپارد، مشکلات زیادی پیش رو است.

وزیر دفاع امریکا گفت ما هنوز در جنگ قرار داریم. هیگل ایالات متحده امریکا و متحدینش را هشدار داده گفت در حالیکه امریکا قصد بودن دایمی در افغانستان را ندارد، باید توجه را به افغانستان معطوف دارند.

وزیر دفاع امریکا گفت روند انتقال باید بشکل درست صورت گیرد.

هیگل به خبرنگارانی که با وی در سفر اند گفت با حامد کرزی، رئیس جمهور افغانستان در مورد فرمان اخیرش برای خروج کوماندو های امریکا از ولایت وردک صحبت می کند.

هیگل نگفت که پیامش به رئیس جمهور کرزی چه خواهد بود.

سفر از قبل اعلان نشده وزیر دفاع امریکا در حالی صورت می گیرد که نیرو های امریکا و ناتو در افغانستان برای خروج از آن کشور در سال 2014 آمادگی می گیرند.

وزیر دفاع امریکا گفت که می خواهد پیشرفت نیرو های افغان را در حالی مورد ارزیابی قرار دهد که نیروهای افغان مسوولیت امنیتی کشور خود را به عهده می گیرند.

در حالیکه تعداد دقیق نیرو های امریکا و ناتو که بعد از سال 2014 در افغانستان باقی خواهد ماند معلوم نیست، اما گفته می شود که ممکن بین 8 تا 12 هزار عسکر باقی خواهد ماند.
XS
SM
MD
LG