لینک های دسترسی

Breaking News

هلاکت سه نفر به شمول یک طفل در حمله انتخاری در کابل


در حالیکه دو روز دیگر برای آغاز کنفرانس کابل باقی مانده است، تدابیر خاص و اضافی امنیتی از سوی نیرو های افغان و بین المللی به اجراء گذاشته شده، و تمامی چار راهی های عمده و نقاط مزدحم شهر کابل تحت مراقبت شدید نیرو های امنیتی قرار دارد.

در این حال، حوالی چاشت روز یکشنبه یک حمله کنندۀ انتحاری توانست خود را وارد شهر ساخته و مواد انفجاری را در برابر ساختمان یک شفاخانۀ غیر دولتی و محل سکونت غیر نظامیان منفجر سازد.

مقامات وزارت صحت عامۀ افغانستان میگویند، این حمله انتحاری سه کشته و ۴۵ زخمی بر جا گذاشت.

داکتر غلام سخی کارگر نوراوغلی، سخنگوی وزارت صحت عامه به صدای امریکا گفت یک طفل خورد سال نیز شامل کشته شده ها میباشد.

سخنگوی وزارت صحت عامه وضع صحی حد اقل یک نفر دیگر از زخمی های این حادثه را نگران کننده خواند. اما مقامات پولیس در کابل میگویند حمله کنندۀ انتحاری در حالیکه پای پیاده روان بود، واسکت انتحاری خویش را در منطقه مکروریان سوم و چهارم مربوط ناحیه نهم شهر کابل در برابر ساختمان یک شفاخانه ملکی بنام "شینو زاده" منفجر ساخت.

جنرال سید عبدالغفار سید زاده، رئیس تحقیقات جینائی قوماندانی امنیه شهر کابل در محل حادثه به خبرنگاران گفت، در این حادثه دو فرد ملکی کشته و ۲۱ تن دیگر زخم برداشته اند.

مقامات پولیس کابل میگویند تا اکنون هدف انتخار کننده معلوم نیست و کسی یا گروهی هم مسئولیت این حمله را ادعا نکرده اند، اما شاهدان عینی میگویند که در این حمله به نیرو های بین الملی کدام آسیبی نرسیده است.

حامد کرزی، رئیس جمهوری افغانستان، در حالیکه حملۀ انتحاری بر مردمان ملکی را به شدت تقبیح نمود، به مسئولین امنیتی هدایت داده است تا تدابیر امنیتی بیشتری را برای حفظ جان مردمان ملکی بکار ببرند.

قبل بر این در جریان برگذاری جرگۀ ملی مشورتی صلح در پی تیر اندازی و حملات راکتی که حین سخنرانی حامد کرزی صورت گرفت، حنیف اتمر وزیر، امور داخله وامر الله صالح، رئیس عمومی امنیت، از وظایف شان استعفا نمودند.

XS
SM
MD
LG