لینک های دسترسی

Breaking News

هریس: به 'عوامل ریشه‌ای' مهاجرت از امریکای مرکزی به ایالات متحده رسیدگی شود


کاملا هریس، معاون ریاست جمهوری امریکا بر اهمیت رسیدگی به "عوامل ریشه‌ای" مهاجرت از امریکای مرکزی و لاتین به ایالات متحده تاکید کرد.

خانم هریس در دیدار از مکسیکو گفت که بخش زیاد مشکل مهاجرت در مرزهای ایالات متحده – مکسیکو به این دو کشور ارتباط نگرفته بلکه به گفتۀ وی به مشکلات در کشورهایی ریشه دارد که مهاجرت از آنجا آغاز می‌شود.

فساد، بیکاری و ضعف اقتصادی، دلایل عمدۀ مهاجرت شمار زیاد شهروندان کشورهای امریکای مرکزی به ایالات متحده خوانده شده است.

معاون ریاست جمهوری امریکا که پیش از سفر به مکسیکو از گواتیمالا دیدن کرده بود، به خبرنگاران گفت که با مقام‌های آن کشور به توافق رسید تا ایالات متحده پروژه‌هایی را تمویل کند که فساد را ریشه کن کند، حقوق کارگران و دهقانان را تامین کند و زنان جوان را توانمند سازد.

خانم هریس در دیدار با اندرس مانویل لوپز اوبرادور، رییس جمهور مکسیکو نیز "یادداشت تفاهم‌نامه" را در مورد ایجاد مشارکت استراتیژیک برای همکاری در برنامه‌های انکشافی در کشورهای امریکای مرکزی – مکسیکو، گواتیمالا، السلوادور و هندوراس - امضا کرد.

ده‌ها هزار شهروند این کشورها در ماه های اخیر به آرزوی رسیدن به ایالات متحده در مرزهای امریکا-مکسیکو آمده اند.

خانم هریس روز دوشنبه در جریان دیدار از گواتیمالا پیام روشنی داد و خطاب به این پناهجویان گفت: "نیایید! ایالات متحده از تطبیق قوانین مهاجرتی و متوقف کردن مردم در مرزهای خود باکی ندارد."

با اینحال، برخلاف دونالد ترمپ، رییس جمهور پیشین ایالات متحده که کودکان پناهجوی بدون همراه را از امریکا اخراج می‌کرد، رییس جمهور جو بایدن به آنان اجازۀ اقامت در ایالات متحده را داده است.

سفر به گواتیمالا و مکسیکو، نخستین سفر خارجی خانم هریس به صفت معاون ریاست جمهوری ایالات متحده است.

XS
SM
MD
LG