لینک های دسترسی

Breaking News

تلفات جانی و مالی ناشی از سیلاب ها در بغلان


اداره مبارزه با حوادث طبیعی در بغلان می‌گوید که در اثر سرازیر شدن سیلاب‌های موسومی در این ولایت دو تن جان باخته و دو تن دیگر زخمی شده اند و دست کم ۱۰۰ منزل مسکونی نیز ویران شده است.

نصیر کهزاد، رئیس مبارزه با حوادث طبیعی بغلان، به صدای امریکا گفت که تاهنوز دو تن از باشندگان شهر پلخمری نیز مفقود می‌باشند.

به گفتۀ آقای کهزاد "از اثر سیلاب ها در شهر پلخمری دو نفر شهید داریم دو نفر زخمی و دو نفر دیگه هم مفقود است و اضافه تر از صد خانه تخریب شده باشد مجموعه اکثر این سیلاب هادر شهر پلخمری و درساحات افسوتر ، اهن دره خورد و آهن دره کلان کارته اتفاق مردم متضرر شده اند."

رئیس اداره مبارزه با حوادث طبیعی در بغلان گفت که قربانیان و زخمیان سیلاب‌ها شامل زنان و کودکان می‌گردد.

ازسوی هم شماری از باشندگان ولسوالی دوشی ولایت بغلان گفته اند که سرازیر شدن سیلاب‌ها مسیر شاهراه کابل-بغلان را برای چندین ساعت مسدود کرده بود.

عبیدالله از باشندگان ولسوالی دوشی بغلان به صدای امریکا گفت که سیلاب ها درقریه کیله‌گی موترهای مسافربری را متوقف کرد.

​آقای عبیدالله افزود "یک ساعت زیاد تر بود که سیلاب موتر ها را ایستاد کرده بود، مردم رفت وامد نمیتوانستند، و شاید ۱۵ نفر از همی قریه کیله گی گم شده باشد."

به اساس اطلاعات اداره مبارزه با حوادث ولایت بغلان برای آسیب دیدگان سیلاب‌های امروز در شهر پلخمری اعاشه گرم توزیع شده و قرار است که پس از بررسی نمایندگان این اداره کمک‌ها برایشان توزیع گردد.

XS
SM
MD
LG