لینک های دسترسی

Breaking News

شاهراه سالنگ به روی موترهای تیلری مسدود است


به گفتۀ جنرال رجب، شب گذشته ضخامت برف در سالنگ جنوبی به ۱۶۷سانتی متر و در سالنگ شمالی ۱۴۵سانتی متر رسید

به دلیل برفباری‌های متداوم، شاهراه سالنگ افغانستان حوالی ساعت ۷:۳۰ شام یکشنبه به روی ترافیک مسدود و حوالی ساعت ۱۰:۱۵صبح روز دوشنبه به روی ترافیک باز گردید.

جنرال محمد رجب، مسؤول حفظ و مراقبت شاهراه سالنگ به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت که از سه روز به این‌سو (از روز شنبه ۲۱ دلو تا اکنون دوشنبه ۲۳ دلو) برفباری در شاهراه سالنگ جریان دارد.

جنرال رجب افزود که شب گذشته برفباری و طوفان همراه با آن شدیدتر شد و شاهراه سالنگ به روی ترافیک مسدود گردید.

به گفتۀ جنرال رجب، شب گذشته ضخامت برف در سالنگ جنوبی به ۱۶۷سانتی متر و در سالنگ شمالی ۱۴۵سانتی متر رسید.

او گفت "۱۵برفکوچ هم آمد، جاده را تخلیه کرده بودیم، کسی شامل ترافیک نبود، فضل خدا تلفات مالی و خسارات جانی نداشت".

جنرال رجب گفت که پس از ساعت ۱۰:۱۵ صبح امروز میزان برفباری کم شد و شاهراه به روی تمام وسایل به استنثای موترهای تیلری، باز گردید.

مسؤول حفظ و مراقبت فزود که تلاش می‌کنند تا از طرف شب، ترافیک مسدود گردد و در سه روز آینده امکان مسدود شدن شاهراه به روی ترافیک از طرف روز نیز وجود دارد.

در روزهای اخیر، برفباری‌ها در حالی شدت گرفته است که پیش از این نگرانی‌های از مواجه شدن افغانستان با خشکسالی در سال آیندۀ خورشیدی، وجود داشت.

سید رضا موسوی، رئیس اداره هواشناسی افغانستان به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت که با توجه به بارندگی‌های اخیر و پیش‌بینی‌ها در مورد بارندگی در ماه حوت و بهار سال آینده، احتمال مواجه شدن این کشور به خشکسالی محدود است.

رئیس اداره هواشناسی افغانستان گفت "با توجه به بارندگی‌های که داشتیم و بارندگی‌های که در این هفته داریم احتمال اینکه خشکسالی داشته باشیم، بسیار کم است و قسمی که می‌دانیم بارندگی‌ها در افغانستان تا ماه مارچ ادامه دارد".

آقای موسوی افزود که از دو روز به این‌سو بارندگی در مناطق شمالی و مرکزی افغانستان آغاز شده و احتمالأ تا روز جمعه ادامه خواهد یافت.

به گفته آقای موسوی در هفته پیشرو نیز احتمال بارندگی وجود دارد.

XS
SM
MD
LG