لینک های دسترسی

Breaking News

کاروان صلح‌خواهان هلمندی نزدیک مرکز غزنی رسیده اند


قرار است عصر امروز کاروان جوانان صلح‌خواهان هلمندی به مرکز شهر غزنی برسند که صدها باشنده مرکز شهر غزنی، به شمول مقام‌های محلی این ولایت به استقبال این کاروان رفته اند.

مقام‌های ولایت غزنی می‌گویند که برای پذیرایی و استقبال از کاروان صلح هلمند، محفل بزرگی را در مرکز شهر غزنی در نظر گرفته اند.

عارف نوری، سخنگوی والی غزنی دراین باره به رادیو آشنا_صدای امریکا گفت که حوالی ساعت ۴:۰۰ عصر امروز کاروان صلح خواهان هلمندی به مرکز این ولایت خواهند رسید و صدها باشنده غزنی و والی این ولایت برای استقبال از این کاروان صلح، به مرکز شهر غزنی رفته اند.

به تاریخ ۲۳ ثور هشت تن از جوانان هلمندی این حرکت صلح جویانه را به راه انداختند و با پای پیاده از لشکرگاه مرکز هلمند حرکت کرده و با طی کردن مسیرهای پرخم و پیچ ولایات هلمند، کندهار، زابل اکنون به نزدیکی مرکز شهر غزنی رسیده اند.

در حال حاضر شمار اعضای کاروان صلح هلمند به ۵۵ نفر رسیده است. این جوانان برای تأمین صلح در افغانستان و در اعتراض به تشدید ناامنی‌ها با پای پیاده چهار ولایت کشور را طی می‌کنند تا به کابل برسند.

اعضای این کاروان می‌گویند که در مسیر راه با استقبال گرم باشندگان هلمند، زابل، کندهار و غزنی قرار گرفتند طالبان محلی نیز از این خواست شان حمایت کرده اند.

اقبال خیبر، یکی از اعضای این کاروان به رادیوآشنا_صدای امریکا گفت "درمسیر راه به دلیل پیاده روی بیش از حد پاهای شماری از اعضای کاروان آبله کرده بود و دچار مشکلات صحی می‌شدیم اما مردم بسیار استقبال کردند وحتی طالبان محلی نیز از این حرکت و خواست ما اعلام حمایت کردند".

اعضای کاروان صلح هلمند می‌گویند که مردم محل در مسیر راه برای آنان آب و غذا داده است.

تا اکنون این کاروان صدها کیلومتر فاصله را از مرکز هلمند تا غزنی با پای پیاده طی کرده اند.

اعضای این کاروان می‌گویند که هدف شان رساندن پیام صلح به باشندگان قریه جات و شهرها است تا از این طریق مخالفین مسلح دولت به همکاری مردم به جنگ ویرانی کشور پایان دهند.

  • 16x9 Image

    ظفر بامیانی

    ظفربامیانی از سال ۲۰۱۱ برای رادیو آشنا صدای امریکا با تهیه گزارش از ولایات بامیان، دایکندی و غزنی کار می کند. ظفر بامیانی از سال ۲۰۰۴ کار رسمی خبرنگاری را به حیث گزارشگر، گوینده خبر و تهیه کننده برنامه های فرهنگی با رادیوی محلی بامیان شروع کرد. ظفر مدت یک سال گزارشگر تلویزیون ملی در بامیان نیز بود. ظفر بامیانی فارغ التحصیل  رشته جامعه شناسی از پوهنتون بامیان است.

XS
SM
MD
LG