لینک های دسترسی

Breaking News

حمله گستردۀ طالبان بر کشک کهنه هرات


جنرال جاهد، میگوید نیروهای کمکی افغان برای مقابله با هراس افگنان به منطقه اعزام شده اند. عکس: رویترز (ارشیف)

عبدالرسول جمشیدی، نماینده مردم ولسوالی کشک کهنه در شورای ولایتی هرات میگوید درگیری ها از صبح روز جمعه بین بیشتر از یک هزار طالب مسلح و سربازان پولیس آغاز شده که هم اکنون در ٢٠ کیلومتری ساختمان ولسوالی ادامه دارد.

آقای جمشیدی، به رادیو اشنا صدای امریکا گفت افراد طالبان از ولایت بادغیس و ولسوالی رباط سنگی هرات با هم یکجا شده و از چند منطقه بر ولسوالی کشک کهنه حمله نموده اند.

این نماینده مردم ولسوالی کشک کهنه هرات میگوید تا بحال هشت قریه این ولسوالی از جمله مناطق چشمه خاکی، علی اباد ، شاهپوری، قلعه غفور و قلعه محمد آباد به کنترل طالبان مسلح درامده است.

عبدالرسول جمشیدی، همچنان از لت و کوب شماری از موی سفیدان این مناطق توسط افراد طالبان، بمنظور برملاء ساختن محل بود و باش سربازان پولیس محلی سخن میزند.

آقای جمشیدی، میگوید تا بحال دستکم چهار تن از افراد طالبان کشته و بیشتر از ده تن انان زخمی شده اند.

این عضو شورای ولایتی هرات همچنان از مفقود شدن چهار تا پنج سرباز پولیس محلی از آغاز درگیری ها خبر میدهد.

آقای جمشیدی، میگوید اگر سربازان پولیس در این ولسوالی مورد حمایه هوایی و زمینی سایر نیروهای امنیتی افغان قرار نگیریند امکان سقوط این ولسوالی وجود دارد.

مقام های امنیتی ولایت هرات نیز درگیری بین افراد طالبان و سربازان پولیس را تایید میکنند.

تاج محمد جاهد، قوماندان قول اردوی ٢٠٧ ظفر در غرب افغانستان میگوید افراد طالبان بین ۴٠٠ تا ٥٠٠ تن میباشند که تا بحال تلفات سنگینی را متقبل شده اند.

جنرال جاهد، همچنان میگوید نیروهای کمکی افغان برای مقابله با هراس افگنان به منطقه اعزام شده اند.

گروه طالبان تا بحال در این مورد ابراز نظری نکرده اند.

شام روز پنجشنبه نیز دستکم ٢٠٠ طالب مسلح بر پوسته های امنیتی سربازان پولیس در ولسوالی اوبه ولایت هرات حمله نمودند که بعد از چند ساعت درگیری دو طالب مسلح کشته و شش تن دیگر زخمی شدند.

XS
SM
MD
LG