لینک های دسترسی

Breaking News

علیزایی: رئیس معارف هرات برکنار نشود، دفترش مسدود خواهد شد


کامران علیزایی، رئیس شورای ولایتی هرات

کامران علیزایی، رئیس شورای ولایتی هرات هشدار داد که اگر تا روز یکشنبه هفته آینده، مقام‌های مرکزی رئیس معارف این ولایت را برکنار نکنند، با استفاده از صلاحیت خود دروازه اداره معارف در ولایت هرات را بسته خواهد کرد.

کامران علیزایی، همچنان رئیس معارف ولایت هرات را به فساد مالی و حزبی ساختن این اداره تعلیمی متهم می‌کند و از سران حکومت می‌خواهد تا او را به نهادهای عدلی و قضایی معرفی کنند.

بدنبال اعتراض گسترده باشندگان هرات به روز یکشنبه، این بار اعضای شورای ولایتی هرات گرد هم آمده و مخالفت خود با ادامه کار عبدالرزاق احمدی، رئیس اداره معارف این ولایت را بیان کردند.

آقای علیزایی با اشاره به عدم قبولی عبدالرزاق احمدی، رئیس اداره معارف هرات در امتحان رقابتی برای احراز این پُست؛ او را به دست داشتن در فساد متهم کرد.

علیزایی گفت "تا روز یکشنبه موضوع برکناری رئیس معارف مشخص نشود دروازه های معارف را بسته می کنیم حتی اگر به قیمت جان ما باشد، آقای احمدی نشان داده است که لیاقت و استعداد ریاست معارف هرات را ندارد، شما به رقابت آزاد شرکت کردید اگر لیاقت می داشتید چرا کامیاب نشدید؟"

رئیس شورای ولایتی هرات همچنان، با پرده برداشتن از تخطی‌های قانونی رئیس معارف هرات و سوء استفاده او از صلاحیت‌های وظیفوی‌اش، از مقام‌های حکومتی خواست تا او را به نهادهای عدلی و قضایی معرفی کنند.

کامران علیزایی گفت "مردم ولایت هرات از کارکرد رئیس معارف این ولایت کاملا ناراض استند، آقای احمدی به دوازده مورد فساد متهم شده است، تبدیلی و تقرر کارمندان بر اساس سلایق شخصی و تنظیمی، استخدام اقارب و نزدیکان به طور بالمقطع، مصارف بدون تخصیص از بودجه معارف در مهمان خانه و استفاده شخصی از آنها شماری از این تخطی ها استند."

اما عبدالرزاق احمدی رئیس معارف هرات این اتهامات رئیس شورای ولایتی را رد کرد و گفت، این یک بازی سیاسی برای به دست‌گرفتن اداره معارف از سوی برخی از حلقات هم‌زمان با مشخص شدن تاریخ برگزاری انتخابات پارلمانی در کشور است.

عبدالرزاق احمدی گفت "یک تعداد شان به انتظار این استند که در پروسه های انتخابات آینده معارف به نفع یک تعداد وارد میدان شود، معارف ربطی و نسبتی به پروسه های انتخاباتی ندارد. اداره معارف هرات در مسیر خود حرکت خواهد کرد و در پروسه های سیاسی به نفع و یا ضرر کسی کاری انجام نخواهد داد."

روز گذشته نیز صدها تن از باشندگان ولسوالی‌های مختلف هرات با برگزاری یک تظاهرات در مقابل ریاست معارف این ولایت، رئیس این اداره را به سیاسی ساختن معارف و دامن زدن به مسایل قومی و زبانی متهم کردند و خواهان برکناری وی شدند.

XS
SM
MD
LG