لینک های دسترسی

Breaking News

صبا استعفا داد؛ می گوید کرزی مصلحت گرا است


داود صبا، والی هرات
داود صبا، والی هرات
داوود صبا، والی هرات روز پنجشنبه به دلیل آنچه که وی كارشكنی بیش از حد مافیای زور و فساد به ویژه شهردار ولایت هرات عنوان کرد، از سمت اش کناره گیری کرد.

والی هرات از موارد گوناگون نقض قانون توسط مقام های ارشد حكومتی پرده برداشت و همچنان از مصلحت گرایی حامد کرزی، رئیس جمهور افغانستان انتقاد کرد. به گفتۀ آقای صبا گروه هاي ویژۀ منفعت طلب با استفاده از بستر مصلحت گرايانه نظام به نقض اصول اداری ادامه می دهند.

والی هرات اداره مستقل ارگان های محلی را به بنگاه معاملات تشبیه كرده گفت تا زمانیکه فساد در این اداره از بین نرود، افغانستان هیچگاه به سوی حكومتداری خوب پیش نخواهد رفت. او در ادامه گفت که ایجاد اصلاحات و انجام كارهای مثبت حمایت لازمی را از جانب كابل ندارد.

آقای صبا می گوید که در یكسال گذشته اداره مستقل ارگان های محلی با تشویق قانون گریزی در مربوطات هرات بر مشكلات افزوده است. او افزود که ادامۀ آگاهانۀ کار در چنین وضعیت، خود بی مسوولیتی بزرگ است.

در این حال شماری از باشندگان هرات کناره گیری آقای صبا را ضایعۀ جبران ناپذیر در راستای انكشاف و ثبات در آن ولایت می خوانند.

همایون یکی از شهروندان هرات می گوید که این خبر برای مردم هرات و منافع آنان نگران کننده است، زیرا به گفتۀ وی آقای صبا در زمان تصدی این وظیفه توانسته بود منابع زیاد مالی را برای هرات جذب کند.

شكیب یکی دیگر از باشندگان هرات با ابراز تاثر در پیوند با این خبر می گوید که آقای صبا همواره در پی ایجاد تغیرات مثبت سیاسی و اقتصادی در هرات بوده است.

خواستیم در این مورد دیدگاه مسوولان ادارۀ مستقل ارگان های محلی را نیز داشته باشیم اما آنان از ابراز نظر در پیوند با گفته های آقای صبا خود داری کردند.

داوود صبا در اوایل ماه سنبله سال ۱۳۸۹ خورشیدی بر اساس فرمان حامد كرزی، رئیس جمهور افغانستان به صفت والی هرات توظیف شده بود.
XS
SM
MD
LG