لینک های دسترسی

Breaking News

مرگ بیش از ۵۰ هزار نفر در امریکا به دلیل استفادۀ بیش از حد مخدرات


یک مرد در حال تزریق هیروئین، مواد مخدر که سالانه جان ده ها هزار نفر را در امریکا میگردد

در سال ۲۰۱۵ میلادی، هیروئین و دوای های مسکن که توسط داکتران تجویز می گردد، موجب بیشترین مرگ و میر در ایالات متحده شده است.

بر اساس معلومات که از سوی حکومت امریکا ارایه شده، در سال ۲۰۱۵ میلادی، مرگ و میر ناشی از استفادۀ بیش حد هیروئین ۲۳ در صد افزایش یافته است. این رقم اندکی بیشتر از تعداد کسانی است که توسط اسلحه در این کشور به قتل رسیده اند.

مرگ و میر ناشی از مواد مخدر مصنوعی به شمول استفاده از فنتانیل، نوع از مواد مخدر مصنوعی که غیر قانونی می باشد، ۷۳ در صد افزایش یافته و شمار مرگ و میر ناشی از آن در سال ۲۰۱۵ میلادی به ۹۵۸۰ مورد می رسد.

استفاده از مواد مخدر مثل کونتین و ویکودین در سال ۲۰۱۵، موجب مرگ ۱۷۵۶۳ نفر شد که این رقم چهار در صد افزایش را در مقایسه با سال ۲۰۱۴ نشان می دهد.

در پهلوی هیروئین، مواد مخدر مصنوعی نیز جان هزاران نفر را در امریکا گرفته است
در پهلوی هیروئین، مواد مخدر مصنوعی نیز جان هزاران نفر را در امریکا گرفته است

رابرت اندرسن، از مرکز جلوگیری و کنترول امراض ایالات متحده، می گوید که در عصر معاصر، وی شاهد مرگ و میر ناشی از مواد مخدر به این پیمانه نبوده است.

مرکز جلوگیری و کنترول امراض، همه ساله مرگ و میر در ایالات متحده را به شمارش می گیرد.شمارش تازه، بخشی از شمارش میزان مرگ و میر این مرکز در سال ۲۰۱۵ میلادی بوده است.

به صورت عموم، مرگ و میر ناشی از استفادۀ بیش از حد مواد مخدر در سال ۲۰۱۵ میلادی، ۱۱ در صد افزایش یافت که تعداد آن به ۵۲۴۰۴ مورد می رسد.

در عین سال، ۳۷۷۵۷ نفر در نتیجۀ حادثات ترافیکی جان باختند و این رقم ۱۲ در صد افزایش را نسبت به سال ۲۰۱۴ نشان می دهد. مرگ و میر ناشی از استفاده از اسلحه به شمول قتل و خود کشی در سال ۲۰۱۵ به ۳۶۲۵۲ مورد رسید که در مقایسه با یک سال قبل آن، هفت در صد افزایش را نشان می دهد.

افزایش مرگ و میر ناشی از مواد مخدر، حادثات ترافیکی، قتل و خود کشی موجب شده تا برای اولین بار در ۲۰ سال گذشته، حد اوسط امید به زندگی در ایالات متحده، کاهش یابد.

علاوه بر آن، مرگ ناشی از امراض قلبی نیز در ایالات متحده به صورت غیر منتظره افزایش یافته است و این نیز یکی از عوامل کاهش امید به زندگی در امریکا شده است.

XS
SM
MD
LG