لینک های دسترسی

Breaking News

یک قوماندان حزب اسلامی هدف حمله طیاره بی‌پیلوت قرار گرفت


نیروهای امریکایی و ناتو مستقر در افغانستان از حملات طیاره‌های بی‌پیلوت کار می‌گیرند

یک فرمانده ارشد حزب اسلامی به رهبری گلبدین حکمتیار؛ امان‌الله، حوالی ساعت ۳:۰۰ پس از نیمه‌شب شنبه در ولسوالی شیگل ولایت کنر با شش تن از افرادش هدف حمله طیاره بی‌پیلوت نیروهای خارجی قرار گرفت و زخم برداشت.

انجنیر عبدالحلیم مبشر، سخنگوی قوماندان امان‌الله به صدای امریکا، حمله طیاره بی‌پیلوت نیروهای خارجی را تأیید کرد؛ اما گفت که آقای امان‌الله به گونۀ سطحی زخمی شده است.

آقای مبشر افزود "قوماندان امان‌الله فضل خدا زنده است و در حمله سطحی زخم برداشته است".

او گفت که در حملۀ طیاره بی‌پیلوت نیروهای خارجی بر قوماندان امان‌الله، دو تن از همراهان وی کشته و دو تن دیگر زخم برداشته اند.

آقای مبشر گفت که در روزهای نزدیک قوماندان امان‌الله خود با رسانه‌ها صحبت خواهد کرد.

اما پیش از چاشت امروز شنبه، فریدالله دهقان، سخنگوی پولیس کنر به صدای امریکا گفت که قوماندان امان‌الله شب گذشته در درۀ "لاحسین" ولسوالی شیگل در نتیجۀ آن حمله کشته با شش تن از همراهانش شده است؛ اما بعداً گفت که اطلاعات قبلی وی نادرست بوده است.

قوماندان امان‌الله، در سال‌های گذشته، مسؤول نظامی حزب اسلامی نیز بود. این قوماندان حزب اسلامی، اخیراً در گفتگو با برخی رسانه‌ها گفته بود که از توافق صلح گلبدین حکمتیار رهبر حزب اسلامی با حکومت افغانستان رضایت ندارد.

پس از امضای توافق صلح میان حکومت و حزب اسلامی حکمتیار، این اولین فرمانده ارشد این حزب است که هدف حملۀ طیاره بی‌پیلوت نیروهای خارجی قرار می‌گیرد.

حزب اسلامی حکمتیار، هنوز در خصوص این رویداد، واکنشی نشان نداده است.

XS
SM
MD
LG