لینک های دسترسی

Breaking News

تلفات سنگین طالبان و قوای افغان در نبرد فراه و بادغیس


مقام‌های افغان گفته اند که حملات متعدد طالبان بر اردو و پولیس افغان سبب کشته شدن کم از کم ۲۷ منسوب امنیتی افغان شده است.

مرگبارترین مورد، حملۀ شام یک شنبه (۱۶ سپتامبر) طالبان بر منسوبان امنیتی افغان در ولایت فراه بود که منجر به کشته شدن ۱۷ نفر شد.

فرید بختاور، رئیس شورای ولایت فراه، به خبرگزاری اسوشیتدپرس گفته است طالبان بر پوسته های پولیس در ولسوالی های پشت رود و بالابلکوک و حومۀ شهر فراه حمله کردند.

این مقام محلی گفته است که در حمله بر پوستۀ پولیس در پشت رود ده منسوب پولیس و در حمله بر مرکز پولیس در ولسوالی بالابلوک هفت منسوب پولیس کشته شد.

در ولایت بادغیس، طالبان بامداد دوشنبه (۱۷ سپتامبر) بر پوستۀ پولیس در نزدیکی قلعۀ نو، مرکز آن ولایت، حمله کرده و پنج منسوب پولیس را از پا در آوردند.

نقیب الله امینی، سخنگوی قوماندانی امنیۀ بادغیس، به رسانه ها گفته است که در این حمله ۲۲ جنگجوی طالب کشته و ۱۶ تن دیگر آنان زخمی شده اند.

در رویداد دیگر، طالبان روز دوشنبه (۱۷ سپتامبر) بر یک پایگاه مشترک اردو و پولیس در ولسوالی بغلان مرکزی ولایت بغلان حمله کرده و سه سرباز اردو و دو منسوب پولیس را کشته و کم از کم چهار منسوب دیگر امنیتی را زخمی کردند.

اکرام الدین سریع، قوماندان امنیۀ ولایت بغلان ضمن تایید این رویداد گفته است که در این حمله ۲۰ جنگجوی طالب مربوط "قطعۀ سرخ" آن گروه کشته شده است. آقای سریع گفته است که اکنون قوای اضافی به این پایگاه اعزام شده و زیر کنترول کامل قوای افغان قرار دارد.

طالبان با نشر اعلامیه‌های جداگانه مسوولیت حملات فراه و بادغیس را به دوش گرفته اند.

XS
SM
MD
LG