لینک های دسترسی

Breaking News

هانگ کانگ به امریکا: از امور داخلی ما دور باش


در ادامۀ اعتراضات گسترده در هانگ کانگ، حکومت این قلمرو نیمه خودمختار چین، به ایالات متحدۀ امریکا هشدار داده است که در امور داخلی آن مداخله نکند.

هزاران متعلم در سراسر هانگ کانگ امروز (٩ سپتمبر) نیژ با تشکیل یک زنجیر انسانی که هدف آن ابراز اتحاد و انسجام میان اعتراض کنندگان بود، باهم جمع شده بودند.

قبل از این هزاران مظاهره کننده به روز یکشنبه (۸ سپتمبر) ه سمت قونسلگری ایالات متحده امریکا راهپیمایی کردند و از دونالد ترمپ، رئیس جمهور ایالات متحده خواستند که هانگ کانگ را آزاد کند.

اعتراض کنندگان از کانگرس ایالات متحده نیز خواستند تا بر آنعده از مقام های هانگ کانگ و چین تحریم های اقتصادی وضع کند که اصول دموکراسی و حقوق بشر را نقض میکنند.

حکومت هانگ کانگ این عملکرد اعتراض کنندگان را "رفتار غیرقانونی معترضان افراطی" عنوان کرده است.

حکومت هانگ کانگ با نشر یک اعلامیه گفته است که "قانونگذاران خارجی باید به هیچ گونه در امور داخلی هانگ کانگ مداخله نکنند" و اضافه کرده که هانگ کانگ خودمختاری خود را حفظ خواهد کرد.

در عین حال، حکومت چین نیز گفته است که باوجود هرنوع آزمون و نارامی ها، ارادۀ بیجنگ در قبال حفظ "یک کشور با دوسیستم متفاوت" در هانگ کانگ، پابرجاست.

اعتراضات دموکراسی خواهان هانگ کانگ ابتدا علیه قانون پیشنهادی برای استرداد مظنونان به ارتکاب جرم، به سرزمین اصلی چین آغاز شد.

رفته رفته این اعتراضات علیه مسایل دیگر کشیده شد و به بزرگترین بحران سیاسی هانگ کانگ از زمان انتقال ادارۀ این منطقه از بریتانیا به چین در سال ۱۹۹۷ تبدیل شد.

XS
SM
MD
LG