لینک های دسترسی

Breaking News

ادامه اعتراضات ضد تعدیل قانون اساسی در هانگ کانگ


میشل بچلیت، کمشنرعالی ملل متحد برای حقوق بشر از مقام‌ها در هانگ کانگ خواست تا پیش از تصویب استراداد مجرمین یا تعدیل در قانون اساسی، به شکل گسترده مشوره کنند.

این در حالی است که شهروندان این قلمرو خود مختار در اعتراض به پیشنهاد تعدیل قانون اساسی جهت استراد مجرمین به چین از چند هفته به اینسو به گونه متداوم به تظاهرات شان ادامه داده اند.

مظاهره کنندگان هانگ کانگی امروز ۲۴ جون (۳ سرطان) دسترسی به دفاتر دولتی را برای دو ساعت قطع کردند.

انتظار می‌رود مظاهره کنندگان به روز چهار شنبه نیز برای آگاهی دهی به رهبرانی که قرار است در اجلاس ۲۰ اقتصاد بزرگ جهان در جاپان اشتراک ‌کنند، نیز مظاهرات را راه اندازی کنند.

مظاهره کنندگان هانگ کانگی می‌گویند که استرداد مجرمین به چین، خود مختاری هانگ کانگ را زیر سوال می‌برد.

خانم بچلیت در اجلاس حقوق بشر در ژنیو گفت که در مورد موضوعات مرتبط به ایالت شین ژیانگ با مقامات چینی نیز به مذاکرات اش ادامه می‌دهد.

ناظران ملل متحد، فعالان حقوق بشر و شماری از حکومت‌های غربی به شمول ایالات متحده گفته اند که حکومت چین حدود یک میلیون نفر از مسلمانان ساکن در شین‌ژیانگ را در آنچه "کمپ‌های کار اجباری" عنوان شده است، نگهداری می‌کند. گزارش‌ها حاکی از بدرفتاری با بازداشت شدگان در این کمپ‌ها است.

اما بیجینگ از این کمپ‌ها به نام "مراکز آموزش‌های حرفه‌ای" یاد کرده و اتهامات بدرفتاری در برابر جمعیت مسلمان این کشور را برخاسته از "انگیزه های سیاسی" خوانده است.

XS
SM
MD
LG