لینک های دسترسی

Breaking News

تلاش کانگرس امریکا جهت میلیاردها دالر تصویب لایحه دفاعی


کانگرس ایالات متحده که جمهوریخواهان در آن اکثریت دارند تلاش میکند تا لایحه بودجه دفاعی را تصویب کنند. این لایحه مانع انسداد زندان گوانتنامو در کیوبا و پایگاه های نظامی امریکا توسط وزرات دفاع این کشور میشود. در ضمن باعث بیشترین افزایش معاش سربازان امریکایی در شش سال خواهد شد.

قرار است قانونگزان امریکایی به روز جمعه روی این لایحه ای بودجه سال مالی که در ماه اوکتوبر اغاز گردیده رای گیری کنند.

لایحه دفاعی شامل موافقه ای است که وزارت دفاع را از وادار کردن هزاران سرباز گارد ملی کالیفورنیااز گرفتن جوایز و مزایای ده سال پس از خدمت سربازی در عراق و افغانستان، مانع میشود.

بارک اوباما رئیس جمهور ایالات متحده در جریان مبارزات انتخاباتی اش در سال ٢٠٠٨ تعهد کرده بود که زندان گوانتنامو را که به گفته وی لوازم جلب و جذب تندروان است مسدود خواهد کرد.

اما جمهوریخواهان و شمار از دموکرات بارها با ابراز نارضایتی هدف او را مبنی به انسداد این زندان بااین استدلال مانع شدند که برای دهشت افگنان مظنون به شدت به یک محل نگهداری نیاز دارد.

دونالد ترمپ، رئیس جمهور منتخب ایالات متحده نه تنها به باز نگهداشتن زندان گوانتنامو متعهد گردیده بلکه در جریان مبارزات انتخاباتی اش ازعان کرده بود که"آنرا با افراد بد" پر خواهد کرد.

زندان گوانتنامو

به اساس لایحه دفاعی معاش سربازان نیز دو اعشاریه یک فیصد افزایش میابد این رقم نیم فیصد بیشتر از آن است که پنتاگون در بودیجه پیشنهاد شده خود تقاضا کرده بود. جان مکین رئیس کمیته قوای مسلح در مجلس سنای امریکا میگوید که بزرگترین افزایش معاش نظامی از سال ٢٠١٠ تاکنون است.

دفتر مدریت و بودجه قصر سفید به افزایش معاشات نظامی اعتراض کرده است و در آغاز امسال به قانونگذاران گفته بود که معاشات پائین باعث پس انداز کردن ٣٣٦ میلیون دالر در سال روان مالی خواهد شد و دو اعشاریه دو میلیارد دالر تا سال ٢٠٢١ خواهد شد.

اعضای مجلس نمایندگان نیز از بودجه دفاعی ای حمایت میکنند که بارک اوباما ماه گذشته مبلغ پنج اعشاریه هشت میلیارد دالر را برای مصارف مربوط به جنگ تقاضا کرد.

از این مبلغ دو اعشاریه پنج میلیارد دالر آن برای باقی ماندن ٨۴٠٠ سرباز امریکایی در افغانستان تا تابستان سال آینده به مصرف خواهد رسید و حدود ٣٧٣ میلیون آن در عملیات هوایی علیه داعش به مصرف خواهد رسید.

XS
SM
MD
LG