لینک های دسترسی

Breaking News

صد ها غیر نظامی در عراق و سوریه توسط ائتلاف به رهبری امریکا کشته شده اند


گروه های ناظر حقوق بشر گفته اندکه حد اقل ۴۳۵۴ غیر نظامی توسط حملات هوایی ائتلاف به رهبری ایالات متحده در عراق و سوریه کشته شده اند

ائتلاف به رهبری ایالات متحده روز جمعه گفت که از سال ۲۰۱۴ به این سو، فقط ۶۰۰ غیر نظامی توسط حملات هوایی این ائتلاف در عراق و سوریه کشته شده اند.

ائتلاف به رهبری ایالات متحده با نشر یک اعلامیه روز جمعه گفت که بین ماه آگست ۲۰۱۴ تا ماه می ۲۰۱۷، مجموعاً ۶۰۳ غیر نظامی در عراق سوریه به صورت غیر عمدی توسط حملات هوایی این ائتلاف در عراق و سوریه کشته شده اند. اما این رقم به مراتب کمتر از آنچه است که گروه های حامی حقوق بشر ارایه کرده اند.

گروه ناظر حقوق بشر موسوم به Airwars گفته است که حد اقل ۴۳۵۴ غیر نظامی توسط حملات هوایی ائتلاف به رهبری ایالات متحده در عراق و سوریه کشته شده اند.

از آغاز عملیات بر ضد تندروان داعش در عراق و سوریه، ائتلاف به رهبری ایالات متحده حدود ۲۲ هزار حملۀ هوایی را انجام داده است در این مدت این ائتلاف ۷۲۷ گزارشی را به دست آورده است که احتمال تلفات غیر نظامیان را نشان می دهد.

ائتلاف به رهبری ایالات متحده که بر ضد تندروان گروه دولت اسلامی یا داعش در عراق و سوریه درگیر جنگ است، گفته است که همه تلاش های لازم را انجام می دهد تا از تلفات غیر نظامی، جلوگیری گردد.

دیدبان حقوق بشر ملل متحد در مورد تلفات غیر نظامیان در شهر رقه ابراز نگرانی کرده است و گفته است که احتمالاً تلفات غیر نظامیان در این منطقه، افزایش یابد.

در گزارش که در ماه می از سوی گروه های حامی حقوق بشر نشر شد، همچنین آمده است که شهر موصل شاهد تلفات گستردۀ غیر نظامیان بوده است، شهر که آخرین پایگاه تندروان داعش در عراق است و قوای عراقی در حال تصرف کامل این شهر است.

XS
SM
MD
LG