لینک های دسترسی

Breaking News

ورود نیروهای تازه نفس بحری امریکا به هلمند


صدها نیروی تازه نفس قوای بحری ایالات متحدۀ امریکا، روز شنبه به ولایت هلمند رسیدند

مقام‌های امنیتی هلمند می‌گویند که صدها نیروی تازه نفس قوای بحری ایالات متحدۀ امریکا، روز شنبه به آن ولایت رسیده اند.

مقام‌ها می‌گویند که با ورود آن سربازان به هلمند، جنرال جان نیکلسن، فرمانده عمومی نیروهای ایالات متحده امریکا و مأموریت حمایت قاطع در افغانستان نیز به آن ولایت حضور یافته است.

مراسم استقبال از آن شمار سربازان، در قول اردوی ۲۱۵ میوند گرفته شده است.

تورن‌جنرال ولی‌محمد احمدزی، فرمانده قول اردوی ۲۱۵ میوند به رادیو آشنا صدای امریکا گفت، در اوایل امروز، نیروهای بحری ایالات متحده امریکا به آن ولایت رسیدند.

جنرال احمدزی، هرچند در مورد شمار سربازان امریکایی چیزی نگفت؛ اما دفتر مأموریت حمایت قاطع در افغانستان، قبلاً به صدای امریکا شمار آن سربازان را ۳۰۰ تن گفته است.

مأموریت حمایت قاطع، استقرار آن شمار سربازان را خبر معمولی خوانده و گفته است که این قوای بحری ایالات متحده امریکا، به جای سربازان امریکایی که قبلاً در هلمند مأموریت داشتند، مستقر می‌شوند.

جنرال احمدزی، گفت که این سربازان امریکایی، در لشکرگاه، گرمسیر و قوماندانی قول اردوی ۲۱۵ میوند جابه‌جا خواهند شد.

به گفتۀ وی، این سربازان تازه نفس، در بخش‌های حمایت‌ هوایی، مشوره و آموزش با نیروهای افغان در هلمند همکاری خواهند کرد.

پس از سال ۲۰۱۴ میلادی - که نیروهای جنگی بین‌المللی به رهبری ایالات متحده از افغانستان خارج گردیدند - این اولین استقرار نیروهای امریکایی در افغانستان می‌باشد.

وضعیت هلمند از یک سال به این طرف، قناعت بخش نیست و در حال حاضر از جملۀ ۱۳ ولسوالی آن، مراکز سنگین، نوزاد، باغران، موسی قلعه، دیشو و ناوه در کنترول مخالفان مسلح قرار دارند.

همچنان در حوزه‌های دوم و سوم امنیتی لشکرگاه، هم‌اکنون نیروهای امنیتی افغان در عملیات‌های تصفیوی مصروف اند.

یک روز پیش از رسیدن این سربازان امریکایی به هلمند، طالبان مسلح عملیات بهاری شان را زیر نام "منصوری" در افغانستان اعلام کرده اند.

XS
SM
MD
LG