لینک های دسترسی

Breaking News

صلیب سرخ فعالیت‌هایش را در افغانستان از سر می‌گیرد


کمیتۀ بین‌المللی صلیب سرخ گفته است که این سازمان فعالیت‌های خود را در افغانستان از سر می‌گیرد.

این سازمان امدادرسان روز یک شنبه ۱۵ سپتمبر (۲۴ سنبله) گفته است که توافق به از سرگیری فعالیت‌ صلیب سرخ در افغانستان به دنبال گفتگوها با نمایندگان گروه طالبان در قطر حاصل شده است.

گروه طالبان در اواخر حمل سال روان خورشیدی گفتند که به دلیل "فعالیت‌های مشکوک در جریان اجرای کمپاین‌های واکسین" فعالیت سازمان جهانی صحت و سازمان صلیب سرخ را در مناطق تحت کنترول‌شان تا اطلاع ثانی ممنوع قرار داده اند.

سپس کمیتۀ بین‌المللی صلیب سرخ اعلام کرد که به دلیل تهدید طالبان، تمام فعالیت‌های خود را در افغانستان متوقف کرده است.

صلیب سرخ با نشر اعلامیه‌ای گفته است که از "تجدید تضمین‌های امنیتی" برای آغاز کار این اداره استقبال می‌کند تا باشد که به افراد متاثر از منازعات مسلحانه کمک شود.

گروه طالبان نیز روز یک شنبه ۱۵ سپتمبر (۲۴ سنبله) با نشر اعلامیه‌ای آغاز مجدد فعالیت‌های صلیب سرخ را در افغانستان تایید کرده است. این گروه به جنگجویان خود هدایت داده است تا در ساحات تحت ادارۀ شان زمینۀ فعالیت صلیب سرخ را مهیا و از کارمندان و تجهیزات آن پاسبانی کنند.

کمیتۀ بین‌المللی صلیب سرخ کم و بیش سه دهه است که در افغانستان فعالیت دارد. عرضۀ خدمات صحی به زخمی شدگان و آسیب دیدگان جنگ، توان‌بخشی به معلولان، کمک به اسیران جنگی و توزیع مواد غذایی به بیجاشدگان و افراد متضرر از جنگ، عمده‌ترین فعالیت‌های این سازمان در افغانستان است.

XS
SM
MD
LG