لینک های دسترسی

Breaking News

کمیسیون انتخابات: انتخابات پارلمانی در ۲۸میزان برگزار می‌شود


کمیسیون مستقل انتخابات تاریخ برگزاری انتخابات پارلمانی و شوراهای ولسوالی را ۲۸ میزان تعیین کرده است.

کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان، تاریخ برگزاری انتخابات پارلمانی و شوراهای ولسوالی را با سه ماه تأخیر از تاریخ قبلی، در ۲۸ میزان سال روان خورشیدی برگزار می‌کند.

مقام‌های کمیسیون مستقل انتخابات می‌گویند که این تاریخ پس از بررسی همه جانبۀ گروه تخنیکی این کمیسیون، تعیین شده است.

وسیمه بادغیسی، معاون امور اجرایی کمیسیون مستقل انتخابات به رادیو آشنا – صدای امریکا گفت که تاریخ برگزاری انتخابات ۲۸ میزان تعیین شده و جزئیات آن روز شنبه رسمأ اعلام خواهد شد.

خانم بادغیسی افزود"در واقع تاریخ انتخابات در ماه میزان درنظر گرفته شده و تقویم انتخابات به صورت کلی شامل تاریخ مشخص، فردا ساعت ۲ بعد از ظهر از طرف کمیسیون مستقل انتخابات به طور رسمی اعلام خواهد شد".

کمیسیون مستقل انتخابات، سال گذشته خورشیدی اعلام کرد که انتخابات پارلمانی و شوراهای ولسوالی را به تاریخ ۱۶ سرطان ۱۳۹۷ خورشیدی برگزار خواهند کرد؛ اما پس از آن، گلاجان بدیع صیاد، رئیس کمیسیون مستقل انتخابات اعلام کرد که به دلیل مشکلات تخنیکی در این تاریخ، انتخابات را برگزار نمی‌توانند.

آقای صیاد هفته گذشته اعلام کرد که ثبت نام رای دهندگان ۲۵ حمل آغاز خواهد شد و برای تهیه فهرست رای دهندگان ۱۲ هزار کارمند جدید نیز استخدام شده است.

رئیس کمیسیون مستقل انتخابات گفت که روند ثبت نام رای دهندگان نخست در مراکز ولایات و پس از آن در ولسوالی‌ها انجام می‌شود.

از سوی دیگر، جنرال مراد علی مراد، معین ارشد امنیتی وزارت امور داخله افغانستان گفت که از هفت هزار و ۳۵۵ مرکز رأی دهی، وضعیت امنیتی چهارهزار و ۱۶۵ مرکز قناعت بخش است.

بربنیاد معلومات رسمی، یک هزار و ۱۲۲ مرکز با تهدیدات بلند امنیتی مواجه اند و ۹۴۸ مرکز نیز از کنترول نیروهای افغان خارج است.

XS
SM
MD
LG