لینک های دسترسی

Breaking News

'ادعای مداخلۀ پولیس بر مرکز معلومات کمیسیون انتخابات بررسی می‌شود'


کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان گفت است که هیاتی تعیین شده تا ادعاها در مورد مداخلۀ پولیس خاص بر مرکز معلومات کمیسیون انتخابات را بررسی کند.

ستاد انتخاباتی ثبات و همگرایی به رهبری عبدالله عبدالله، ادعا کرده است که نیروهای ویژۀ پولیس، شب گذشته به مرکز معلومات کمیسیون حمله کرده اند.

علی احمد عثمانی، رییس ستاد انتخاباتی ثبات و همگرایی روز دوشنبه ۲۱ اکتوبر (۲۹ میزان) به خبرنگاران گفت که باید تمام عاملان این قضیه شناسایی و به مراجع عدلی و قضایی سپرده شوند.

ذبیح الله سادات، سخنگوی کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان به صدای امریکا گفت: "حالی پیش از وقت است که در این مورد چیزی بگویم، هیات که بررسی‌های خود را انجام دهد، بعد از بررسی، این که واقعیت چی بود، با شما شریک خواهد شد".

اما وزارت داخله افغانستان، حمله قطعات خاص پولیس به مرکز معلومات کمیسیون مستقل انتخابات را رد کرده است.

نصرت رحیمی، سخنگوی وزارت داخله گفت که نیروهای امنیتی در پروسه انتخابات بی‌طرف بوده و پس از این نیز بی‎طرفی شان را حفظ خواهند کرد.

دسته انتخاباتی دولت ساز به رهبری محمد اشرف غنی نیز ادعای دسته انتخاباتی ثبات و همگرایی را رد کرده است.

جاوید فیصل، یکی از سخنگویان دسته انتخاباتی دولت ساز به صدای امریکا گفت: "این دوستان ما (تیم ثبات و همگرایی) متاسفانه مثل گذشته این بار باز هم اتهام بسته کردند و به پروسه صدمه زدند، کمیسیون خودش هم این بحث را داشته هیچ گونه فعالیتی نبوده که براساس آن، کسی نگران مرکز ملی آرا شود".

کمیسیون مستقل انتخابات افغانستان گفته است که نتایج انتخابات را به گونه شفاف اعلام خواهد کرد؛ هرچند در اعلام آن تاخیر نیز صورت گیرد.

جامعه جهانی و ستادهای انتخاباتی، نیز به تامین شفافیت در نتایج انتخابات تاکید کرده اند، اما شماری از دسته‌های انتخاباتی ادعا می‌کنند که بعضی طرف‌ها عمداً می‌خواهند آرای تقلبی شمرده شود.

XS
SM
MD
LG