لینک های دسترسی

Breaking News

عمران خان به حیث صدراعظم جدید پاکستان انتخاب شد


عمران خان، رهبر حزب تحریک انصاف پاکستان، پس از آنکه از سوی پارلمان کشورش به حیث صدراعظم انتخاب، شد، به صورت فشرده پالیسی حکومت آینده اش اعلام کرد

رهبر حزب تحریک انصاف پاکستان در رای گیری روز جمعۀ پارلمان آن کشور با کسب ۱۷۶ رای موافق، شهباز شریف، حریف سیاسی اش را از حزب مسلم لیگ نواز شکست داد.

حزب تحریک انصاف پاکستان در انتخابات ۲۵ جولای آن کشور، بیشترین کرسی های پارلمان را به دست آورد، اما برای تشکیل حکومت نیاز دارد تا با احزاب کوچک و اعضای مستقل پارلمان آن کشور، ائتلاف کند.

شماری از حامیان عمران خان در بیرون پارلمان پاکستان پس از انتخات خان به حیث صدرعظم آن کشور
شماری از حامیان عمران خان در بیرون پارلمان پاکستان پس از انتخات خان به حیث صدرعظم آن کشور

آقای عمران از مجموعۀ ۲۷۲ رای روز جمعه، ۱۷۶ رای را به دست آورد و برندۀ کرسی صدارات پاکستان شد.

شهباز شریف، برادر نواز شریف، صدراعظم پیشین پاکستان و رقیب اصلی عمران خان در انتخابات جولای، توانست ۹۶ رای را روز جمعه به دست بیاورد.

پس از آنکه رئیس پارلمان پاکستان، نتایج رای گیری روز جمعۀ پارلمان را اعلام کرد، حامیان شهباز شریف، رقیب اصلی خان در انتخابات ماه جولای، دست به اعتراض زدند و شعار هایی را سر دادند و ادعا کردند که تقلب و مداخلۀ نظامیان نتایج انتخابات ماه جولای آن کشور را رقم زد، نه آرای مردم.

در حالی که اعتراض اعضای حزب مسلم لیک نواز ادامه داشت، عمران پالیسی و خط مشی حکومت آیندۀ خود را به صورت فشرده بیان کرد.

عمران تعهد کرد که بدون هرگونه تبعیض همه افرادی را که فساد اداری کشورش دخیل بوده اند و ثروت پاکستان را به جیب خود زده اند، اقدام جدی خواهد کرد.

مراسم تحلیف فردا شنبه برگزار خواهد شد و قرار است آقای خان تا پنج سال آینده به حیث صدراعظم پاکستان ایفای وظیفه کند.

XS
SM
MD
LG